Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu W CENTRUM ROZMOWY: TRAUMA w środę, 28 maja o godz. 18:00 w Centrum Dialogu.
Tym razem porozmawiamy o traumach rodzinnych - wraz ze specjalistami/kami w tym temacie sprawdzimy, jakie dramaty rozgrywają się w czterech ścianach domów i jak możemy na nie reagować, gdzie szukać pomocy.
Do rozmowy zaprosiliśmy Małgorzatę Ratajczyk, pełnomocniczkę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi ds. ochrony praw człowieka , Joannę Sass-Gust, psychoterapeutkę w Fundacji Słonie na balkonie oraz Pawła Żaka, dyrektora młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Łodzi, pedagoga resocjalizacyjnego, wykładowcę WSBiNZ.
Wstęp wolny.
Informacje o osobach zaproszonych do rozmowy:
Małgorzata Ratajczyk – pełnomocniczka Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi ds. ochrony praw człowieka, pełni także rolę doradczyni ds. etyki dla policjantów i pracowników w KWP w Łodzi, koordynatorki ds. dostępności w KWP w Łodzi, także koordynatorki ds. wdrażania Planu Równości Płci w Garnizonie Łódzkim oraz Przewodniczącej Zespołu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi ds. Przeciwdziałania Mobbingowi i Dyskryminacji oraz innym niepożądanym zachowaniom w miejscu służby/pracy. Jest prawnikiem z wykształcenia, a policjantką od 25 lat. Ochroną praw człowieka w Policji zajmuje się od 2013r.
Joanna Sass-Gust – psycholożka i psychoterapeutka. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Łódzkim, studia podyplomowe z zakresu pomocy psychologicznej w dziedzinie seksuologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, całościowe szkolenie z zakresu terapii systemowej rodzin atestowane przez Polski Związek Psychiatryczny oraz czteroletnie całościowe szkolenie z zakresy psychologii klinicznej. Przez ostatnie lata pracowała na dziecięcych oddziałach psychiatrycznych oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego. Od dziesięciu lat związana z Fundacją Słonie na Balkonie ( www.slonienabalkonie.pl ), gdzie prowadzi diagnozę psychologiczną, terapię indywidualną dzieci oraz młodzieży a także terapię rodzin. Ponadto współpracuje z łódzkimi szkołami szkoląc rady pedagogiczne, ma także kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć warsztatowych dla dzieci i młodzieży, młodzieżowych oraz dziecięcych grup terapeutycznych oraz warsztatów psychoedukacyjnych dla rodziców uczniów. Swoją pracę terapeutyczną poddaje stałej superwizji. Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwójki świetnych Maluchów.
Paweł Żak – z wykształcenia oligofrenopedagog, pedagog resocjalizacyjny, socjoterapeuta, aktualnie kieruje Młodzieżowym Ośrodkiem Socjoterapii w Łodzi. Przez całe życie zawodowe związany był z pracą na rzecz dzieci i młodzieży ze środowisk marginalizowanych – zarówno w środowisku otwartym, jak i pieczy instytucjonalnej. Od 1990 r. związany z Towarzystwem Rozwijania Aktywności Dzieci „SZANSA" – prowadząc ośrodki dla dzieciaków, współtworząc projekty na rzecz wsparcia środowiskowego osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Tutor, nauczyciel, terapeuta, pedagog specjalny. Współpracuje ze środowiskiem akademickim jako wykładowca od ponad 20 lat.
________
O CYKLU:
W 2025 roku Centrum Dialogu otwiera nowy cykl „W centrum rozmowy”. Będzie on stanowił okazję do pogłębionej rozmowy, w duchu wymiany doświadczeń oraz wiedzy między badaczami i badaczkami a praktykami i praktyczkami. W tym roku przyjrzymy się tematowi traumy z punktu widzenia medycznego, psychologicznego, historycznego i społeczno-kulturowego.
Jako eksperci i ekspertki wystąpią osoby związane z Uniwersytetem Łódzkim, Wyższą Szkołą Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Wojewódzką Komendą Policji w Łodzi, organizacjami pozarządowymi, pisarze i pisarki, psychologowie i psycholożki.
Spotkania odbywać się będą cyklicznie , raz w miesiącu. Najbliższe terminy spotkań to 28.05, 25.06 zawsze o 18:00 w Centrum Dialogu.
Wstęp wolny!
Partnerami cyklu są Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu oraz Uniwersytet Łódzki.