„Dopóki jest komu słuchać, dopóty trzeba opowiadać…”
Chcesz zostać pisarzem? Myślisz, że masz do opowiedzenia ważną historię, ale nie wiesz jak się za to zabrać? A może potrzebujesz pomocy przy stworzeniu historii swojej rodziny, miasteczka, z którego pochodzisz, opisania paczki kumpli, którzy rozjechali się po świecie albo nieznanej nikomu opowieści wyszperanej w archiwach?
Katedra Teorii Literatury i Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi organizują warsztaty twórcze dla studentów, kandydatów na studentów, ale też każdego, który chce zacząć pisać. Spotkanie z Mikołajem Grynbergiem i cztery prowadzone przez niego warsztaty, podczas których będzie można poznać warsztat pracy autora, sprawdzić swoje umiejętności, dowiedzieć się, co już potrafimy, a nad czym trzeba jeszcze popracować, zaczynają się już w marcu!
Jeśli jesteś zainteresowany, masz czas 22, 23 i 30 marca oraz 13 i 27 kwietnia, napisz, dlaczego takie warsztaty są właśnie dla Ciebie (1500-2500 znaków). I prześlij na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 17 marca.
Osoby zakwalifikowane na podstawie nadesłanego tekstu zostaną powiadomione telefonicznie. Dlatego koniecznie prosimy o podanie numeru telefonu!
OTWARTE SPOTKANIE AUTORSKIE Z MIKOŁAJEM GRYNBERGIEM: 22 marca, godz. 18
TERMINY WARSZTATÓW:
1 zajęcia – 23 marca, godz. 11-14 inauguracja warsztatów twórczych (dla osób przyjętych na warsztaty)
2 zajęcia – 30 marca, godz. 11-14
3 zajęcia – 13 kwietnia, godz. 11-14
4 zajęcia – 27 kwietnia, godz. 11-14
MIEJSCE SPOTKANIA I WARSZTATÓW
Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, ul. Wojska Polskiego 83
Mikołaj Grynberg, z wykształcenia psycholog, zawodowo zajmuje się fotografią portretową i – od kilku lat - pisaniem. Wydał kilka ważnych książek. Zaczęło się od albumów Dużo kobiet, i Auschwitz – co ja tu robię? Potem był zbiór portretów Ocaleni z XX wieku, rozmowy z przedstawicielami drugiego pokolenia Ocalałych pt. Oskarżam Auschwit. Opowieści rodzinne , i rozmowy z emigrantami Marca 1968 pt. Księga Wyjścia. Nominowany do Nagrody Nike za książkę pt. Rejwach, zbiór opowieści o życiu Żydów we współczesnej Polsce.