Wspólny karmnik. Warsztat rodzinny w duchu NVC

21 stycznia, w niedzielę, o godz. 12:00 zapraszamy do Centrum Dialogu na "Wspólny karmnik", pierwszy z cyklu pięciu rodzinnych warsztatów w duchu Porozumienia Bez Przemocy (NVC) pod wspólną nazwą KARMNIK. 

Mówi się, że „nikt z nas nie jest samotną wyspą”. Każdy, choć intensywność tych potrzeb może być różna, potrzebuje związków z ludźmi (przynależności, wpływu, bliskości, bycia wziętym pod uwagę, bezpieczeństwa emocjonalnego, empatii).  Mnóstwo z tych potrzeb może zaspokajać rodzina, a jeśli rodzina to przecież także babcia i dziadek! W miesiącu, w którym obchodzimy święta tych, którzy często swoim ciepłem i uwagą karmią szczodrze całą resztę „stada”, pochylimy się właśnie nad potrzebą dobrych relacji.

 Warsztat jest bezpłatny, ale obowiązują na niego zapisy poprzez formularz: https://forms.gle/QaNx7egAuifr3wo2A

Bardzo prosimy o uprzedzanie nas na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w razie niemożności uczestnictwa w zajęciach przynajmniej dobę przed ich rozpoczęciemi. Nasza lista rezerwowa jest zazwyczaj długa. Jeżeli nie skorzystacie Państwo z warsztatów, na wolne miejsce wskoczy inny chętny!

O CYKLU KARMNIK:

Wg idei Porozumienia Bez Przemocy (NVC) stworzonej przez Marshalla Rosenberga, amerykańskiego psychologa żydowskiego pochodzenia, zaspokajanie potrzeb jest głównym motorem wszelkiego działania i warunkiem naszego dobrostanu. Żeby móc o te potrzeby zadbać, nakarmić je, dobrze jest przyjrzeć im się z bliska. Przypomnieć sobie o nich i nauczyć się je rozpoznawać tak,żeby móc je nazywać po imieniu.

Każde spotkanie poświęcone będzie konkretnej grupie potrzeb, od najbardziej podstawowych potrzeb ciała, do tych bardziej złożonych związanych z przeróżnymi relacjami: z sobą samym, z innymi ludźmi i ze światem. W czasie zajęć korzystać będziemy z wybranych elementów wystawy „Elementarz empatii”. Inspirować nas będą także piękne i mądre książki obrazkowe, a na deser zaproponujemy nieszablonowe działania plastyczne.

Cykl pomyślany jest tak, że 5 spotkań przekazuje całość myśli związanej z potrzebami. Uczestnictwo we wszystkich 5 pozwoli zaprzyjaźnić się z potrzebami najpełniej, ale nawet udział w pojedynczymwarsztacie to korzyść.

Nasze spotkania odbywać się będą raz w miesiącu, zawsze w niedzielę. Każde potrwa ok.1,5-2 godzin.

Zapraszamy do nas drużynyrodzinne, wspólnie dorosłych i dzieci. Byłoby idealnie, gdyby młodsi uczestnicy mieli przynajmniej 5-6 lat.

Warsztaty poprowadzi Katarzyna Samosiej, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Jako artystka zajmuje się sztuką książki i ilustracją. Swoje prace prezentowała na wielu wystawach w Polsce i za granicą. Jako arteterapeutka realizuje autorskie projekty artystyczne, prowadzi warsztaty dla dzieci i dorosłych, propagujące czytanie oraz promujące mądre i piękne książki.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego  Narodowe Centrum Kultury Narodowe Centrum Kultury

© 2020 Centrum Dialogu. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Godziny otwarcia

GODZINY OTWARCIA BUDYNKU

Poniedziałek – piątek 11:00-18:00
Sobota – niedziela 12:00-16:00


W czasie godzin otwarcia można zwiedzać bieżące wystawy.
Ostatnie wejście na ekspozycje odbywa się
na pół godziny przed zamknięciem budynku
.


 

GODZINY OTWARCIA BIURA

poniedziałek - piątek od 9.00 do 17.00
sobota - niedziela NIECZYNNE

 

Kalendarz

Facebook

Skontaktuj się z nami

Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi
ul. Wojska Polskiego 83, 91-755 Łódź
biuro@centrumdialogu.com

tel. +48 42 636 38 21
      +48 506 155 911

NIP 7262636381

RIK 1/2010

REGON 101022466

NUMER KONTA BANKOWEGO
Bank Pekao S.A. 91 1240 3028 1111 0010 3752 7380