Śniadania w dialogu – warsztaty rodzinne \\ BRAK MIEJSC

W trzy niedzielne poranki pragniemy zaprosić całe rodziny (dzieci od 5 roku życia wraz z opiekunami) do wspólnego gotowania i jedzenia podczas wielokulturowych warsztatów kulinarnych „Śniadania w dialogu”.

Gotowanie i jedzenie to naturalne przedłużenie naszej osobistej historii, naszej małej ojczyzny, naszych relacji z bliskimi. Jednocześnie to uniwersalny język nas wszystkich. Przy wspólnym stole najłatwiej rozpocząć szczery dialog i nawiązać autentyczne więzi międzyludzkie.

W ramach cyklu warsztatów rodzinnych „Śniadania w dialogu” będziemy mieli okazję, spotkać się z różnorodnymi osobami, które chcą podzielić się autorskimi przepisami na pyszne śniadania z rozmaitych kultur i stron świata. Raz w miesiącu w niedzielny poranek będziemy szatkować, gotować, mieszać, inspirować się, opowiadać, słuchać, kosztować, smakować. A wszystko w duchu slow life,  w rodzinnej atmosferze i z widokiem na Park.  

Warsztaty rodzinne w ramach cyklu Śniadania w dialogu:

24 październik, godz. 11.00 Po polsku na start (prowadzenie: Dominika Repetto Czapska)

28 listopada, godz. 11.00 Dzień dobry. Tu Syria! (prowadzenie Rami Shaya)

05 grudnia, godz. 11.00 Smaki Chanuki

Wstęp bezpłatny. Obowiązują zapisy. Rezerwacji można dokonać wysyłając e-mail pod adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Prosimy o wpisanie:
– w tytule maila: Śniadania w dialogu + data wydarzenia
– w treści maila – imiona i nazwiska każdego z uczestników oraz wiek dzieci

– kontaktowy numer telefonu

W warsztatach aktywny udział biorą zarówno dzieci, jak i dorośli. Dziecko podczas trwania warsztatów pozostaje pod opieką swojego opiekuna.

Limit miejsc: 20 osób.

24 październik, godz. 11.00 – Po polsku na strat

Cykl „Śniadań w dialogu” rozpoczniemy od naszej rodzimej kuchni. Tradycyjne polskie śniadanie wielu osobom kojarzy się z zupą mleczną, kanapkami z serem i szynką czy z jajecznicą. Podczas warsztatów spróbujemy przełamać te kulinarne przyzwyczajenia i przygotujemy alternatywne potrawy ze składników pochodzenia roślinnego. Nie zabraknie chrupiącego chleba, pysznych smarowideł i tworzenia zabawnych kompozycji na talerzu.

 

Dominika Repetto Czapska – mamą, edukatorka seksualna, pierwsza właścicielka Majne Szwajne Vegan Deli oraz opiekunka mikroświnki Bożenki. Ukończyła pedagogikę i etnologię na UŁ. Wciąż się uczy i szkoli w różnych kierunkach. Prowadzi autorskie warsztaty i wyjazdy około kulinarne. Jest autorką bloga Smakoszki Jaroszki i wielu projektów związanych z kuchnią roślinną.  Uwielbia komiksy, ale też szeroko pojętą kulturę i sztukę. Pragnąc dać ludziom poczucie bezpiecznej przestrzeni, wyznaje zasadę „żyj i daj żyć innym”.

28 listopada, godz. 11.00 Dzień dobry. Tu Syria!

Syryjskie śniadanie wygląda, jak mały bufet pełen różnorodnych i kolorowych potraw. Składają się one głównie z produktów mlecznych, warzyw oraz oliwek i oliwy z oliwek. Tradycyjnie w śniadaniu bierze udział cała rodzina, zasiadając przy wspólnym stole. Podczas warsztatów dowiemy się, co kryje się pod nazwami: Fatteh, Hummus msabaha i Baba Ghanoush oraz nauczymy się, jak przyrządzić aromatyczne dania na bazie ciecierzycy, bakłażanów i migdałów.

Rami Shaya – syryjsko-brytyjski twórca filmów z siedzibą w Polsce. Właściciel studia foto/video HOLLYBABA, które znajduje się w Łodzi w Fabryce Sztuki. Mimo że nie jest profesjonalnym kucharzem, jego mama nauczyła go, jak przygotowywać najlepsze jedzenie.

Cykl „Śniadania w Dialogu” powstał w ramach projektu #empata.

Wydarzenie finansowane jest ze środków Urzędu Miasta Łodzi oraz Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

mkidn  Narodowe Centrum Kultury Narodowe Centrum Kultury

© 2020 Centrum Dialogu. Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

Godziny otwarcia

GODZINY OTWARCIA BUDYNKU:

poniedziałek - piątek od 11.00 do 18.00
sobota - niedziela od 12.00 do 16.00

(w tych godzinach można zwiedzać wystawy)
Wstęp do budynku i na wszystkie wystawy jest bezpłatny.


 

GODZINY OTWARCIA BIURA:

poniedziałek - piątek od 9.00 do 17.00
sobota - niedziela NIECZYNNE

 

Kalendarz

Facebook

Skontaktuj się z nami

Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi
ul. Wojska Polskiego 83, 91-755 Łódź
biuro@centrumdialogu.com

tel. +48 42 636 38 21
      +48 506 155 911

NIP 7262636381

RIK 1/2010

REGON 101022466

NUMER KONTA BANKOWEGO
Bank Pekao S.A. 91 1240 3028 1111 0010 3752 7380