Zapraszamy na pożegnanie z wystawą "Lodzer Miszmasz, czyli opowieść o żydowskiej Łodzi". Mogliście ją oglądać w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana od czerwca 2016 roku. Ekspozycję o łódzkich Żydach obejrzało mnóstwo ludzi z całego świata, przeprowadziliśmy kilkadziesiąt godzin zajęć edukacyjnych. Przez cały luty zapraszamy na specjalne oprowadzania, spotkania i ferie z wystawą.
"Lodzer Miszmasz" to opowieść o łódzkich Żydach: o religii, języku, kulturze, o znanych i mniej znanych artystach, pisarzach, przemysłowcach, o ważnych w historii datach i miejscach, o świętach obchodzonych regularnie każdego roku, o radościach i dramatach, o historii łódzkiego getta i o tym, czym dziś żyją łódzcy Żydzi.
Wystawę można zwiedzać w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, ul. Wojska Polskiego 83, 91 - 755 Łódź, park Ocalałych do 28 lutego 2019 r.,od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 18.00, w weekendy (12.00 - 16.00). Ekspozycja jest czynna dłużej w czasie trwania wydarzeń w Centrum Dialogu.
Już dzisiaj zapraszamy:
// 10 lutego / niedziela / 15.00 - oprowadzanie kuratorskie po wystawie przez Joannę Podolską, dyrektorkę Centrum Dialogu, autorkę wystawy
// 27 lutego / środa / 18.00 spotkanie z prof. Marcinem Wodzińskim "Atlas Historyczny Chasydyzmu"
// 28 lutego / czwartek / 18.00 - finisaż, ostatnie oprowadzanie kuratorskie po wystawie "Lodzer Miszmasz"
FERIE W CENTRUM DIALOGU:
// 11 - 24 lutego - gra "Tajemnicza "Alte Szul" - uczestnicy gry rozwiązują tajemnicę łódzkiej synagogi. Gra odbywa się na wystawie "Lodzer Miszmasz". zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
// Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.
// LODZER MISZMASZ, czyli opowieść o żydowskiej Łodzi
Scenariusz: Joanna Podolska
Koordynator: Katarzyna Kurowska
Konsultanci: Symcha Keller, Joanna Lisek, Magdalena Ruta
Projekt wystawy: POLKADOT
Producent: Agpositivo // Beata Grabska // Adam Sikorski
Partnerzy: Archiwum Państwowe w Łodzi, Gmina Wyznaniowa Żydowska w Łodzi, Muzeum Sztuki w Łodzi, The Arthur Szyk Society, TSKŻ, Żydowski Instytut Historyczny im. E. Ringelbluma