KOLOROWA TOLERANCJA 2020 / ODWOŁANE

kolorowa 2020 sociale fej tlo

Decyzją Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej od dnia 11.03.2020 r. wszystkie wydarzenia w instytucjach kultury zostają odwołane. Kolorowa Tolerancja także zostaje odwołana. O nowym terminie poinformujemy Państwa, jak najszybciej. 

Centrum Dialogu im. Marka Edelmana od 2011 roku jest organizatorem akcji KOLOROWA TOLERANCJA, która w Łodzi organizowana jest od ponad 20 lat. Ma ona na celu przeciwstawianie się mowie nienawiści, a także uczenie tolerancji i wzajemnego szacunku.

KOLOROWA TOLERANCJA w tym roku trwa w dniach 19-22 marca 2020. Program: 



// 19 marca / czwartek

15.30-17.00 „Jedenaste – nie bądź obojętny” – warsztaty dramy dla edukatorów

Organizatorzy: Instytut Tolerancji, Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, Centrum Dialogu Łódź

Miejsce: Centrum Dialogu im. Marka Edelmana (ul. Wojska Polskiego 83)

Nie bądź obojętny – nie bądź biernym obserwatorem. Warsztat będzie odnosił się do słów Mariana Turskiego - więźnia nazistowskich obozów koncentracyjnych, wypowiedzianych podczas 75. rocznicy wyzwolenia Auschwitz oraz do przesłania psychologa Prof. Filipa Zimbardo - badacza powstawania Zła.

Podczas wspólnego spotkania spróbujemy odnieść te słowa do otaczającej nas rzeczywistości szkolnej.

Przyjrzymy się mechanizmom wykluczenia, przemocy jako zjawiskom dynamicznym podlegającym procesowi eskalacji. Zastanowimy się, jakie działania można podejmować na różnych etapach tego procesu. Będziemy pracować metodą dramy, która uruchamia wyobraźnię, emocje, ciało i intelekt.

Uczestnictwo jest bezpłatne. Zapisy - Hanna Gzella, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

// 20 marca / piątek

10.00-12.00 Otwarte świątynie czterech wyznań
- Cerkiew pw. św. Aleksandra Newskiego – ul. Kilińskiego 56
- Kościół Ewangelicko-Augsburski św. Mateusza – ul. Piotrkowska 283
- Kościół Zesłania Ducha Świętego – ul. Piotrkowska 2/2a (w sąsiedztwie placu Wolności)
- Synagoga Reicherów w Łodzi – ul. Rewolucji 1905 r. nr 28

Wejścia dla grup szkolnych w godzinach: 10.00, 10.30, 11.00, 11.30. Uczestnictwo jest bezpłatne. Zapisy – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

18.00 Debata wokół książki Karoliny Wiktor „Pusto-stan nienawiści”

Organizatorzy: Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki / Zachęta National Gallery of Art

Miejsce: Centrum Dialogu im. Marka Edelmana (ul. Wojska Polskiego 83)

W dyskusji o miejskości, percepcji i graficznych odniesieniach udział wezmą: Agnieszka Ziemiszewska, Jakub „Hakobo” Stępień i Karolina Wiktor. Prowadzenie: Eliza Gaust

Wstęp bezpłatny.

// 21 marca / sobota / Międzynarodowy Dzień Walki z Dyskryminacją Rasową

12.00 Zamalowywanie obraźliwych napisów w ramach akcji “CZUWAM”
Akcja Czuwam! przyjmie charakter równoczesnych inicjatyw w lokalnych przestrzeniach publicznych na terenie województwa łódzkiego, które pozostawią trwałą, potrzebną i pozytywną zmianę
w otoczeniu działania gromad i drużyn ZHP. Charakter czynności realizowanych w ramach akcji powinien wynikać z potrzeby w środowisku lokalnym, ze szczególnym uwzględnieniem usuwania z przestrzeni publicznej naszych miast, miasteczek i wsi symboli oraz napisów pełnych nienawiści – przejawów m.in. rasizmu, antysemityzmu, ksenofobii, homofobii, a także wszelkich
innych treści promujących agresję - w myśl czwartego punktu Prawa Harcerskiego: Harcerz w każdym widzi bliźniego, a za brata uważa każdego innego harcerza.

Organizatorzy: Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, Chorągiew Łódzka ZHP

// 22 marca / niedziela

12.00 “Z empatią za rękę" – warsztaty dla przedszkolaków i dzieci w wieku szkolnym (dwie grupy)

Poćwiczymy empatyczne słuchanie, odgadywanie uczuć i potrzeb dziecka, nauczymy się wyrażać prośby. A wszystko po to, by mieć z dzieckiem porozumienie i dobrą relację.

Zapraszamy na warsztaty dla rodziców z dziećmi "Z empatią za rękę". Będziemy pracować w dwóch grupach - przedszkolaków i dzieci w wieku szkolnym.

Poćwiczymy empatyczne słuchanie, odgadywanie uczuć i potrzeb dziecka, nauczymy się wyrażać prośby. A wszystko po to, by mieć z dzieckiem porozumienie i dobrą relację.

Prowadzenie:
Magdalena Jakubowska - grupa szkolna
Agnieszka Chojnacka - grupa przedszkolna

afiliacja Centrum Rozwoju i Edukacji - dr Beata Owczarska

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Po otrzymaniu potwierdzenia zapisu na warsztaty, wpłat w wysokości 20 zł można dokonywać w Centrum Dialogu, ul. Wojska Polskiego 83, park Ocalałych, od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 17.00

lub na konto:

Bank PKO SA 91 1240 3028 1111 0010 3752 7380
(tytuł transakcji: WARSZTATY KOLOROWA TOLERANCJA, imię i nazwisko, w przypadku wpłat za kilka dzieci imiona i nazwiska)
Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

18.00 Szamburski / Tokar / Szpura / Ukraina. Poznajmy się! - koncert

Organizatorzy: Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, Festiwal Łódź Czterech Kultur

W Polsce obecnie mieszka ok. 1,5 mln Ukraińców, tylko w Łodzi blisko 100 tysięcy. Przyjeżdżają tu nie tylko do pracy na krótko, ale wielu zostaje na stałe, są naszymi sąsiadami, kolegami z pracy i ze szkoły. Powinniśmy i chcemy się wzajemnie lepiej poznać. W ramach Kolorowej Tolerancji Centrum Dialogu i Festiwal Łódź 4 Kultur zaprasza na koncert w wykonaniu polskich i ukraińskich muzyków. To inauguracja naszego nowego projektu. "Ukraina. Poznajmy się!".

Szamburski / Tokar / Szpura - to muzycy, których nie trzeba przedstawiać publiczności zorientowanej na jazz, muzykę niezależną czy eksperymentalną. W swoim trio opracowują autorskie kompozycje, inspirują się muzyką ludową zarówno ukraińską jak i polską. Muzycy spotykali się dotychczas kilkakrotnie przy tworzeniu międzynarodowych projektów (min. Ukrapol - polsko-ukraińska orkiestra powstała w Kijowie, projekt realizowany we współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza). W autorskim trio realizują zupełnie nowy program, w którym usłyszymy zarówno kompozycje własne jak spontaniczne improwizacje oparte na wieloletnim doświadczeniu i przyjaźni tych wybitnych muzyków.

Szczegóły: Szamburski / Tokar / Szpura / Ukraina. Poznajmy się!
Bilety na koncert można kupić na stronie http://bit.ly/2PCUPGM
oraz w recepcji Centrum Dialogu. Cena 15 zł.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego  Narodowe Centrum Kultury Narodowe Centrum Kultury

© 2020 Centrum Dialogu. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Godziny otwarcia

GODZINY OTWARCIA BUDYNKU

Poniedziałek – piątek 11:00-18:00
Sobota – niedziela 12:00-16:00


W czasie godzin otwarcia można zwiedzać bieżące wystawy.
Ostatnie wejście na ekspozycje odbywa się
na pół godziny przed zamknięciem budynku
.


 

GODZINY OTWARCIA BIURA

poniedziałek - piątek od 9.00 do 17.00
sobota - niedziela NIECZYNNE

 

Kalendarz

Facebook

Skontaktuj się z nami

Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi
ul. Wojska Polskiego 83, 91-755 Łódź
biuro@centrumdialogu.com

tel. +48 42 636 38 21
      +48 506 155 911

NIP 7262636381

RIK 1/2010

REGON 101022466

NUMER KONTA BANKOWEGO
Bank Pekao S.A. 91 1240 3028 1111 0010 3752 7380