Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi, chcąc wesprzeć pracę nauczycieli, oraz mając na uwadze bezpieczeństwo uczniów, wprowadza możliwość korzystania z naszych zajęć edukacyjnych w wersji online. Zajęcia mogą odbyć się zarówno na platformie webinarowej Centrum, jak i na tej używanej przez Państwa szkołę.
Zajęcia są darmowe, a wszelkich informacji o nich można uzyskać pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Naszą ofertę edukacyjną można sprawdzić tutaj.
W tych dniach mija 75. lat od zakończenia II wojny światowej, może warto przy okazji tej rocznicy porozmawiać z uczniami, czym była wojna, i jakie były jej konsekwencje. Ale nasza oferta jest znacznie szersza.
Szczególnej uwadze polecamy zajęcia:
Łódź z Kolorkiem (klasy 1-3)
Kolorek z Łodzi to namłodszy przewodnik po Łodzi i regionie. Wspólnie z nim dzieci odkryją łódzkie zabytki, poznają znane łódzkie postacie oraz nauczą się słów łódzkiej gwary.
Historia getta łódzkiego
Getto łódzkie było drugim największym oraz najdłużej funkcjonującym gettem na ziemiach okupowanej Polski. Jaka była jego historia? Dlaczego przetrwało aż do sierpnia 1944 roku?
Dekalog Marka Edelmana
Marek Edelman znany jest przede wszystkim jako ostatni przywódca powstania w getcie warszawskim. Od 1945 roku mieszkał w Łodzi. Była działaczem społecznym i politycznym. W latach 80. był nazywany „sumieniem Solidarności”. Jakimi zasadami się kierował? Jaki wpływ na jego postawy miała II wojna światowa?