Co masz w swojej kieszonce?
Co masz w swojej kieszonce? Spotkanie poświęcone wykorzystaniu książki obrazowej w praktyce pedagogicznej i terapeutycznej – wydarzenie adresowane dla dorosłych, pedagogów, terapeutów i osób zainteresowanych rozwojem / Prowadzenie: Jolanta Liczkowska-Czakyrowa
Spotkanie stacjonarne w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi (ul. Wojska Polskiego 83): 28 października, godz. 16-20
Empatia zaczyna się w naszym wnętrzu, zapraszamy więc każdego dorosłego, który chce modelować empatyczne postawy dzieci, do swojej „kieszonki”. Podczas spotkania przyjrzymy się bliżej kilku książkom obrazowym oraz temu, jak picturebook może rozbudzać ciekawość naszego wnętrza. Punktem wyjścia stanie się rozumienie empatii, które proponuje Bruno Bettelheim. Przyjrzenie się książkom obrazowym Jutty Bauer „Krzyk mamy” oraz „W kieszonce” Iwony Chmielewskiej oraz „Maum, dom duszy” autorstwa Iwony Chmielewskiej i Heekyoung Kim stanie się punktem wyjścia do rozmowy o tym, jak korzystać z sygnałów, które dają uczucia. W jaki sposób pomagają rozumieć siebie i innych? Czym jest projekcja, a czym identyfikacja projekcyjna w kontaktach międzyludzkich? Wspólnie zastanowimy się, jak skorzystać z książek obrazowych w celu zaciekawienia siebie i innych poznawaniem swoich uczuć oraz tym, co się za nimi kryje…
Wstęp jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy pod adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Jolanta Liczkowska – Czakyrowa – certyfikowana psychoterapeuta psychoanalityczna, członkini zwyczajna Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej (PTPP). Prezes Kujawskiego Koła PTPP. Pedagog specjalny, neurologopedia. Superwizor Pracowni Wspierania Rozwoju AIM w Toruniu. Pomysłodawczyni i współprowadząca cyklu comiesięcznych spotkań pt. „Dobry pretekst do rozmowy o….” w Bibliotece Pedagogicznej w Toruniu. Współprowadząca comiesięczny cykl „Spotkanie psychoanalizy z picturebookiem” w Centrum Sztuki Współczesnej” w Toruniu. Uczestniczy w różnych inicjatywach jako ekspert spotkań filmowych w ramach cyklu „ Filmoterapia z sensem” oraz „Retrospektywa filmowa Davida Lyncha”. Prowadzi systematyczne superwizje dla terapeutów różnych specjalności, których przedmiotem jest poznawanie i rozumienie emocjonalnego rozwoju dziecka oraz relacji rodzic dziecko. Prowadzi systematyczne spotkania kliniczne dla grup psychologów i psychoterapeutów. Pracuje w gabinecie prywatnym z dorosłymi, młodzieżą i rodzinami.