„Współcześnie ortodoksyjny Kraków to kilkanaście rodzin, ale z zachowaną ciągłością modlitwy i tradycji. To album o fenomenie trwania bardzo małej społeczności i mój hołd dla niej” – mówi Agnieszka Traczewska.
Ukończyła studia teatrologiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim, pracowała jako menedżerka kultury, w roku 1989 stworzyła w Krakowie Studio Filmowe Largo, w którym powstały m.in. filmy dokumentalne "Zwyczajny marzec" (Adama Michnika opowieść o wydarzeniach Marca 1968), "Dworzec Gdański" (poświęcony żydowskiej emigracji z Polski w roku 1968), "Kocham Polskę" (o Młodzieży Wszechpolskiej), "Profesor" (portret Leszka Kołakowskiego), "Pokolenie 89", "Czarodziejska góra. Amerykański portret Czesława Miłosza", "Bruno Schulz" czy "Zwyczajna dobroć" (portret Jerzego Turowicza).
Jako fotograficzka od 2006 roku tworzy serie zdjęć poświęconych chasydom przybywającym do Polski na groby cadyków oraz portretuje świat ortodoksyjnych społeczności żydowskich, zamieszkałych w Izraelu oraz Stanach Zjednoczonych. Za zdjęcie „First time” otrzymała w 2014 roku National Geographic Traveler Photo Award. (źródło: Wikipedia)