Trauma w rodzinie. Co się dzieje w czterech ścianach?

There is no translation available.

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu W CENTRUM ROZMOWY: TRAUMA w środę, 28 maja o godz. 18:00 w Centrum Dialogu.

Tym razem porozmawiamy o traumach rodzinnych - wraz ze specjalistami/kami w tym temacie sprawdzimy, jakie dramaty rozgrywają się w czterech ścianach domów i jak możemy na nie reagować, gdzie szukać pomocy.

Do rozmowy zaprosiliśmy Małgorzatę Ratajczyk, pełnomocniczkę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi ds. ochrony praw człowieka , Joannę Sass-Gust, psychoterapeutkę w Fundacji Słonie na balkonie oraz Pawła Żaka, dyrektora młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Łodzi, pedagoga resocjalizacyjnego, wykładowcę WSBiNZ.

Wstęp wolny.

Informacje o osobach zaproszonych do rozmowy:

Małgorzata Ratajczyk – pełnomocniczka Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi ds. ochrony praw człowieka, pełni także rolę doradczyni ds. etyki dla policjantów i pracowników w KWP w Łodzi, koordynatorki ds. dostępności w KWP w Łodzi, także koordynatorki ds. wdrażania Planu Równości Płci w Garnizonie Łódzkim oraz Przewodniczącej Zespołu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi ds. Przeciwdziałania Mobbingowi i Dyskryminacji oraz innym niepożądanym zachowaniom w miejscu służby/pracy. Jest prawnikiem z wykształcenia, a policjantką od 25 lat. Ochroną praw człowieka w Policji zajmuje się od 2013r.

Joanna Sass-Gust – psycholożka i psychoterapeutka. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Łódzkim, studia podyplomowe z zakresu pomocy psychologicznej w dziedzinie seksuologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, całościowe szkolenie z zakresu terapii systemowej rodzin atestowane przez Polski Związek Psychiatryczny oraz czteroletnie całościowe szkolenie z zakresy psychologii klinicznej. Przez ostatnie lata pracowała na dziecięcych oddziałach psychiatrycznych oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego. Od dziesięciu lat związana z Fundacją Słonie na Balkonie ( www.slonienabalkonie.pl ), gdzie prowadzi diagnozę psychologiczną, terapię indywidualną dzieci oraz młodzieży a także terapię rodzin. Ponadto współpracuje z łódzkimi szkołami szkoląc rady pedagogiczne, ma także kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć warsztatowych dla dzieci i młodzieży, młodzieżowych oraz dziecięcych grup terapeutycznych oraz warsztatów psychoedukacyjnych dla rodziców uczniów. Swoją pracę terapeutyczną poddaje stałej superwizji. Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwójki świetnych Maluchów.

Paweł Żak – z wykształcenia oligofrenopedagog, pedagog resocjalizacyjny, socjoterapeuta, aktualnie kieruje Młodzieżowym Ośrodkiem Socjoterapii w Łodzi. Przez całe życie zawodowe związany był z pracą na rzecz dzieci i młodzieży ze środowisk marginalizowanych – zarówno w środowisku otwartym, jak i pieczy instytucjonalnej. Od 1990 r. związany z Towarzystwem Rozwijania Aktywności Dzieci „SZANSA" – prowadząc ośrodki dla dzieciaków, współtworząc projekty na rzecz wsparcia środowiskowego osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Tutor, nauczyciel, terapeuta, pedagog specjalny. Współpracuje ze środowiskiem akademickim jako wykładowca od ponad 20 lat.

________

O CYKLU:

W 2025 roku Centrum Dialogu otwiera nowy cykl „W centrum rozmowy”. Będzie on stanowił okazję do pogłębionej rozmowy, w duchu wymiany doświadczeń oraz wiedzy między badaczami i badaczkami a praktykami i praktyczkami. W tym roku przyjrzymy się tematowi traumy z punktu widzenia medycznego, psychologicznego, historycznego i społeczno-kulturowego.

Jako eksperci i ekspertki wystąpią osoby związane z Uniwersytetem Łódzkim, Wyższą Szkołą Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Wojewódzką Komendą Policji w Łodzi, organizacjami pozarządowymi, pisarze i pisarki, psychologowie i psycholożki.

Spotkania odbywać się będą cyklicznie , raz w miesiącu. Najbliższe terminy spotkań to 28.05, 25.06 zawsze o 18:00 w Centrum Dialogu.

Wstęp wolny!

Partnerami cyklu są Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu oraz Uniwersytet Łódzki.

mkidn  Narodowe Centrum Kultury Narodowe Centrum Kultury

© 2020 Dialogue Center. Co-financed by the National Center for Culture as part of the Culture on the Web program.

Opening hours

BUILDING OPENING HOURS 

Monday - Friday from 11 AM to 6 PM
Saturday - Sunday from 12.00 PM to 6 PM

Admission to the building and all exhibitions
is free.

During the opening hours you can visit current exhibitions.
The last entrance to the exhibitions takes place half an hour before the closing of the building.


 

OFFICE OPENING HOURS

Monday - Friday from 9 AM to 5 PM
Saturday - Sunday CLOSED

Calendar

Contact us!

Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi
ul. Wojska Polskiego 83, 91-755 Łódź
biuro@centrumdialogu.com

tel. +48 42 636 38 21
      +48 506 155 911

VAT ID PL7262636381

RIK 1/2010

REGON 101022466

BANK ACCOUNT
Bank Pekao S.A. 91 1240 3028 1111 0010 3752 7380