Katar i prawa człowieka // TŁUMACZENIE ŚWIATA

There is no translation available.

Zapraszamy na kolejne wydarzenie z cyklu ISLAM WE WSPÓŁCZESNYM ŚWIECIE już 20 marca (środa) o godz. 18:00. Wykład pt. "Katar i prawa człowieka" poprowadzi Justyna Gumulak, doktorantka w Katedrze Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych UŁ.

W jaki sposób organizacja Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2022 wpłynęła na przestrzeganie praw człowieka w Katarze? Czy wydarzenia sportowe mogą oddziaływać na globalną dynamikę praw człowieka? Jakie zmiany zaszły w Katarze po Mundialu? Podczas wystąpienia zaprezentowane zostaną wnioski z odbytej w lipcu 2023 r. wizyty badawczej w Katarze. Omówiona zostanie sytuacja pracowników zaangażowanych w przygotowania Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2022, ze szczególnym uwzględnieniem reakcji władz Kataru na międzynarodową krytykę dotyczącą naruszeń praw człowieka. Przedstawione zostaną najważniejsze zmiany w katarskim prawie pracy wraz z kontekstem polityczno-kulturalnym, w jakim owe zmiany zachodziły.

Wstęp na wydarzenie jest WOLNY!

-----

We współczesnym świecie nie brakuje tematów, które są bliskie nam wszystkim – mieszkańcom Polski, Europy i świata. Z ciekawości i z potrzeby poznawania różnych aspektów historycznych i kulturowych powstała nowa seria TŁUMACZENIA ŚWIATA. Wspólnie z Katedrą Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego zapraszamy na cykl wykładów "Islam we współczesnym świecie".

--------
Justyna Gumulak – od 2021 r. doktorantka w Katedrze Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych UŁ w dyscyplinie nauki o polityce i administracji (dyscyplina pomocnicza: nauki prawne). Realizuje kształcenie w Szkole Doktorskiej Nauk Społecznych UŁ. Ukończyła dwa kierunki studiów: studia azjatyckie (WSMiP UŁ), prawo (WPiA UŁ). W 2022 r. otrzymała Stypendium Naukowe Marszałka Województwa Łódzkiego. Obecnie kieruje badaniami w ramach projektów Preludium-21 Narodowego Centrum Nauki oraz IDUB: Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza. Szczegółowe informacje dotyczące działalności naukowej:
https://www.uni.lodz.pl/pracownicy/justyna-gumulak

mkidn  Narodowe Centrum Kultury Narodowe Centrum Kultury

© 2020 Dialogue Center. Co-financed by the National Center for Culture as part of the Culture on the Web program.

Opening hours

BUILDING OPENING HOURS 

Monday - Friday from 11 AM to 6 PM
Saturday - Sunday from 12.00 PM to 6 PM

Admission to the building and all exhibitions
is free.

During the opening hours you can visit current exhibitions.
The last entrance to the exhibitions takes place half an hour before the closing of the building.


 

OFFICE OPENING HOURS

Monday - Friday from 9 AM to 5 PM
Saturday - Sunday CLOSED

Calendar

Contact us!

Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi
ul. Wojska Polskiego 83, 91-755 Łódź
biuro@centrumdialogu.com

tel. +48 42 636 38 21
      +48 506 155 911

VAT ID PL7262636381

RIK 1/2010

REGON 101022466

BANK ACCOUNT
Bank Pekao S.A. 91 1240 3028 1111 0010 3752 7380