ORKIESTRA CZTERECH KULTUR // Łódź // Poznań // Warszawa

ORKIESTRA MALEZłożona ze studentów i profesjonalnych muzyków z Polski, Rosji, Niemiec i Izraela dwudziestoczteroosobowa Orkiestra Czterech Kultur to artystyczne uosobienie idei tolerancji. Zrodziła się w Łodzi, zagra też w Poznaniu i Warszawie. W 2012 r. Centrum Dialogu im. Marka Edelmana wraz z Filharmonią Łódzką im. Artura Rubinsteina w Łodzi stworzyło niezwykły zespół – Kwartet Czterech Kultur, do którego zaprosiliśmy czterech muzyków z czterech krajów: Polski, Rosji, Niemiec i Izraela. Premiera Kwartetu miała miejsce na festiwalu Łódź Czterech Kultur 2012 – GENERACJE. Projekt Orkiestra Czterech Kultur jest jego  kontynuacją, w większej, rozbudowanej formie.

 


Orkiestra zagra pod opieką  czterech doświadczonych muzyków-tutorów, członków Kwartetu Czterech Kultur, pod batutą Daniela Raiskina, głównego dyrygenta Staatsorchester Rheinische Philharmonie w Koblencji oraz Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina.Tutorami młodych muzyków są:

Maciej Łabecki (Polska), pierwsze skrzypce, laureat wielu międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów muzycznych. Od wielu lat pracuje w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Od 2009 roku jest koncertmistrzem orkiestry Filharmonii Łódzkiej im. A. Rubinsteina.

Max Simon (Niemcy), drugie skrzypce, jest studentem Wyższej Szkoły Muzyki, Teatru oraz Mediów w Hanowerze u prof. Krzysztofa Węgrzyna. W 2007 roku zdobył nagrodę Mozarta miasta Koblenz. Debiutancki występ w 2009 roku wraz z kameralną orkiestrą Essen pod przewodnictwem Bernharda Steinera

Zvi Carmeli (Izrael), altówka, jest znakomitym muzykiem, występował jako solista w wielu orkiestrach na całym świecie, stworzył SoLaRe String Trio, jest także kompozytorem i wykładowcą w Akademii Tańca w Jerozolimie. Do Kwartetu Czterech Kultur dołączył w roku 2013.

Konstantin Manaev (Rosja), wiolonczela, studiował w Rosji, Niemczech, a także w Szwajcarii. Zdobywca wielu nagród na konkursach we Włoszech, Moskwie, Niemczech oraz Nowej Zelandii. Występował m.in. z Moskiewską Orkiestrą Symfoniczną, z orkiestrami filharmonii z Sankt Petersburga, Koln oraz Basel.

Realizacja projektu jest możliwa dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Muzyka”, Ambasady Federalnej Niemiec, Urzędu Miasta Łodzi oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego oraz firmy Dalkia, Amcor i Mała Wielka Czekolada.

Orkiestra Czterech Kultur zagra w Łodzi, Warszawie i Poznaniu.
Na koncerty obowiązują bezpłatne wejściówki.

ŁÓDŹ – 18 września 2013, g. 19.00
Sala Lustrzana - Muzeum Miasta Łodzi (Pałac Poznańskiego)
ul. Ogrodowa 15
Rezerwacja wejściówek: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Uwaga! Uwaga! Informujemy, że kończymy zapisy na wejściówki na wydarzenie "Orkiestra Czterech Kultur" w Łodzi (koncert 18 września 2013). Wszystkich, którzy zapisali się i otrzymali potwierdzenie prosimy o odbiór wejściówek do dnia 16 września w biurze na Placu Wolności 5 w Łodzi. Wszystkich, którym nie udało się zdobyć wejściówek na łódzki koncert Orkiestry Czterech Kultur zapraszamy do udziału w konkursach, które już niedługo pojawią się na naszym koncie Facebook.
Zapraszamy na koncerty do Poznania (19.09.2013) i Warszawy (20.09.2013).

POZNAŃ – 19 września 2013, g. 19.00
Aula Nova – Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu
ul. Święty Marcin 87

Odbiór bezpłatnych wejściówek:
Centrum Informacji Miejskiej ul. Ratajczyka 44, Poznań
www.poznan.pl/mim/cim

WARSZAWA– 20 września 2013, g. 19.30
Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego
ul. Modzelewskiego 59

Odbiór bezpłatnych wejściówek:

1. Centrum Informacyjne Pałac Kultury i Nauki pl. Defilad 1, Warszawa
(wejście od Emilii Plater pomiędzy Salą Kongresową a Muzeum Techniki)
2. Punkt Warszawskiej Informacji Turystycznej. Rynek Starego Miasta 19/21/21a, Warszawa
3. Punkt Warszawskiej Informacji Turystyczne na lotnisku Chopina - hala przylotów Terminal A, wejście 2, ul. Żwirki i Wigury 1, Warszawa

PRATNERZY

     CD LOGO BLACK www  FILHARMONIA LOGO                            PWM      Muzeum Mista Łodzi

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego  Narodowe Centrum Kultury Narodowe Centrum Kultury

© 2020 Centrum Dialogu. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Godziny otwarcia

GODZINY OTWARCIA BUDYNKU

Poniedziałek – piątek 11:00-18:00
Sobota – niedziela 12:00-16:00


W czasie godzin otwarcia można zwiedzać bieżące wystawy.
Ostatnie wejście na ekspozycje odbywa się
na pół godziny przed zamknięciem budynku
.


 

GODZINY OTWARCIA BIURA

poniedziałek - piątek od 9.00 do 17.00
sobota - niedziela NIECZYNNE

 

Kalendarz

Facebook

Skontaktuj się z nami

Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi
ul. Wojska Polskiego 83, 91-755 Łódź
biuro@centrumdialogu.com

tel. +48 42 636 38 21
      +48 506 155 911

NIP 7262636381

RIK 1/2010

REGON 101022466

NUMER KONTA BANKOWEGO
Bank Pekao S.A. 91 1240 3028 1111 0010 3752 7380