Śniadania w dialogu: Jak smakuje Wietnam? / warsztaty rodzinne

There is no translation available.

Po raz kolejny pragniemy zaprosić całe rodziny (dzieci od 5 roku życia wraz z opiekunami) do wspólnego gotowania i jedzenia podczas wielokulturowych warsztatów „Śniadania w dialogu”.
Kolejne Śniadanie odbędzie się 6 lutego 2022 r. o 11.00 w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi.
Święto Tết, czyli wietnamski Nowy Rok obchodzony jest pierwszego dnia miesiąca księżycowego wg kalendarza chińskiego (w tym roku wypada on między 31 stycznia a 5 lutego).
Z tej okazji chcemy zaprosić Was na warsztaty z Lilly Tran – restauratorką i ambasadorką kuchni wietnamskiej w Łodzi. Lilly opowie o zwyczajach związanych z noworocznymi obchodami oraz przyrządzi z nami dania wietnamskie według własnej autorskiej receptury.
 Ugotujemy razem najsłynniejszą wietnamską zupę – pho. Do klarownego wywaru oprócz makaronu ryżowego, od którego zupa pho wzięła swoją nazwę, będziemy dodawać aromatyczne składniki, przyprawy i zioła. Przygotujemy także popularne przystawki – smażone sajgonki i pierożki w cieście ryżowym. Będziemy siekać, ugniatać, zawijać i ucztować w duchu wietnamskiego Nowego Roku.
Hoai Phuong Tran Thi – znana wszystkim jako Lilly Tran – mieszka w Polsce od 2000 roku. Obecnie jest szczęśliwą matką dwóch chłopaków: Oliwiera (8 lat) i Lucasa (4 lata). Razem z mężem prowadzą bar Ha Long (Zgierska 69) , a pół roku temu otworzyłamswoją pierwszą autorką restauracją Pho by Lilly Tran (Piotrkowska 80). W trakcie pierwszego gastronomicznego lockdownu Lilly zaczęła gotować posiłki dla lekarzy i ratowników medycznych i tak wkręciła się w pomaganie, że stało się to jej niemal etatowym zajęciem.
🔴 Na wydarzenie obowiązują bilety w cenie 20 zł od każdej osoby.
Aby kupić bilety należy dokonać rezerwacji przez formularz zgłoszeniowy: ➡ https://bit.ly/32yR8fd
Po otrzymaniu informacji zwrotnej o zarezerwowaniu miejsca, będzie można wykupić bilety do dnia 31 stycznia 2022 roku:
🟢 przelewem – na konto Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi z dopiskiem „Śniadania w dialogu" NUMER KONTA BANKOWEGO (Bank Pekao S.A): 91 1240 3028 1111 0010 3752 7380
🟢 osobiście w recepcji Centrum Dialogu im. Marka Edelmana (ul. Wojska Polskiego 83, 91-755 Łódź) w godzinach pracy Centrum. Uwaga! Płatność tylko gotówką.
W przypadku niewykupienia biletów do dnia 31 stycznia 2022 roku rezerwacja zostanie anulowana.
W warsztatach aktywny udział biorą zarówno dzieci, jak i dorośli. Dziecko podczas trwania warsztatów pozostaje pod opieką swojego opiekuna.
Limit miejsc: 20 osób.
➖
Śniadania w dialogu – idea
Gotowanie i jedzenie to naturalne przedłużenie naszej osobistej historii, naszej małej ojczyzny, naszych relacji z bliskimi. Jednocześnie to uniwersalny język nas wszystkich. Przy wspólnym stole najłatwiej rozpocząć szczery dialog i nawiązać autentyczne więzi międzyludzkie.
W ramach cyklu warsztatów rodzinnych „Śniadania w dialogu” będziemy mieli okazję, spotkać się z różnorodnymi osobami, które chcą podzielić się autorskimi przepisami na pyszne potrawy z rozmaitych kultur i stron świata. Raz w miesiącu w niedzielny poranek będziemy szatkować, gotować, mieszać, inspirować się, opowiadać, słuchać, kosztować, smakować. A wszystko w duchu slow life, w rodzinnej atmosferze i z widokiem na Park.
➖
Warsztaty odbywają się w ramach projektu WSPÓŁ-MIESCA oraz #EMPATIA.
Wydarzenie odbędzie się zgodnie z obowiązującymi wytycznymi dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce.

mkidn  Narodowe Centrum Kultury Narodowe Centrum Kultury

© 2020 Dialogue Center. Co-financed by the National Center for Culture as part of the Culture on the Web program.

Opening hours

BUILDING OPENING HOURS 

Monday - Friday from 11 AM to 6 PM
Saturday - Sunday from 12.00 PM to 6 PM

Admission to the building and all exhibitions
is free.

During the opening hours you can visit current exhibitions.
The last entrance to the exhibitions takes place half an hour before the closing of the building.


 

OFFICE OPENING HOURS

Monday - Friday from 9 AM to 5 PM
Saturday - Sunday CLOSED

Calendar

Contact us!

Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi
ul. Wojska Polskiego 83, 91-755 Łódź
biuro@centrumdialogu.com

tel. +48 42 636 38 21
      +48 506 155 911

VAT ID PL7262636381

RIK 1/2010

REGON 101022466

BANK ACCOUNT
Bank Pekao S.A. 91 1240 3028 1111 0010 3752 7380