DZIEŃ DZIECKA W CENTRUM DIALOGU

There is no translation available.

2 czerwca (niedziela) 2024 roku w godzinach 15.00-18.00 z okazji Dnia Dziecka Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi zaprasza na wydarzenie rodzinne „Podróż w poszukiwaniu szczęścia”. Dzieci – zabierzcie do wspólnego świętowania swoich bliskich dorosłych: rodziców, dziadków, przyjaciół czy sąsiadów. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Tego dnia w bujnej i kojącej scenerii Parku Ocalałych będzie można wziąć udział w rodzinnych tańcach w poszukiwaniu szczęścia z DJ Myszką, poznać swoje potrzeby w oparciu o premierową książkę „Dlaczego? Czyli o tym, co nas napędza” autorstwa Katarzyny Samosiej (Wydawnictwo Studio Koloru), w malowniczy sposób ozdobić płócienne torby, poprzez zabawę poznać postawy prozdrowotne z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi. Taneczna przygoda i otwarte warsztaty będą odbywać się w atmosferze rodzinnego pikniku.

Obchody Dnia Dziecka w Centrum Dialogu są inspirowane stałą wystawą dla dzieci i bliskich im dorosłych „Elementarz empatii”, która powstała u nas w ramach obchodów Roku 2022 poświęconego Alinie Margolis-Edelman. Wystawa, która będzie także otwarta podczas Dnia Dziecka, jest zaproszeniem do wspólnej zabawy, refleksji i dialogu wokół tematu empatii.

PROGRAM WYDARZENIA „Podróż w poszukiwaniu szczęścia – Dzień Dziecka w Centrum Dialogu” / Wstęp wolny

15.00-18.00 Stoiska warsztatowe

- „Dlaczego? Czyli o tym, co nas napędza” – promocja książki Katarzyny Samosiej Wydawnictwa Studio Koloru

Na stanowisku Wydawnictwa Studio Kolorów będzie można wciąż udział w warsztatach wokół premierowej książki „Dlaczego? Czyli o tym, co nas napędza”, która w malowniczy i metaforyczny sposób opowiada o podróży w poszukiwaniu szczęścia w oparciu o rozpoznawanie potrzeb swoich i innych ludzi. Inspiracją do powstania książki autorstwa Katarzyny Samosiej jest idea Porozumienia Bez Przemocy (NVC) stworzona przez Marshalla Rosenberga. Tego dnia w Parku Ocalałych będzie można kupić tę i inne książki z oferty Wydawnictwa Studio Koloru.

- Torby w kolorach szczęścia – warsztaty malowania na torbach / prowadzenie: pracownicy Centrum Dialogu
Uczestnicy samodzielnie ozdobią materiałowe torby, które następnie będą mogli zabrać do domów. Kolorowe prace powstaną pod okiem pracowników Centrum Dialogu. Szablon z motywem z książki „Dlaczego? Czyli o tym, co nas napędza”, który wykorzystamy do malowania, będzie pretekstem do rozmowy o tym, dlaczego należy przywiązywać wagę do potrzeb swoich i innych ludzi. Uwaga! Liczba toreb jest ograniczona, więc zachęcamy również do przynoszenia własnych toreb i koszulek, na których stworzymy kolorowe wzory.

- „UMEDowe ONKOprzypowieści” – warsztaty prozdrowotne realizowane przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Warsztaty dla maluchów – organizowane przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi – mają na celu promowanie postaw prozdrowotnych w zakresie profilaktyki chorób nowotworowych. Na stanowisku warsztatowym będą wykorzystywane różnorodne formy: obraz, dźwięk, animacja czy zabawy ruchowe i sensoryczne, sprzyjające stymulacji i aktywizacji dzieci. Będzie dużo miejsca dla uczestników i uczestników zabaw na dzielenie się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami.

16.30-18.00 Rodzinne tańce w poszukiwaniu szczęścia z DJ Myszką  

DJ Myszka – czyli Asia Krukowska-Gulik, pedagożka teatru, animatorka społeczno-kulturalna – zaprasza na rodzinne tańce, podczas których zagra energetyczną mieszankę zarówno utworów dla dzieci jak i dorosłych. Będziecie mogli poruszać się między innymi do piosenek zespołu Czereśnie, AIDY, jak i znanych bądź nie utworów muzyki elektronicznej, głównie gatunku house. Chodźcie potańczyć i spotkać się w różnorodnym ruchu!

Prowadzące:

Katarzyna Samosiej –  absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Jako artystka zajmuje się sztuką książki i ilustracją. Swoje prace prezentowała na wielu wystawach w Polsce i za granicą. Jako arteterapeutka realizuje autorskie projekty artystyczne, prowadzi warsztaty dla dzieci i dorosłych, propagujące czytanie oraz promujące mądre i piękne książki. Edukatorka Centrum Dialogu im. Marka Edelamana w Łodzi.

DJ Myszka to Asia Krukowska-Gulik. Pedagożka teatru, tutorka. animatorka społeczno-kulturalna, DJka Na co dzień pracuje w Dziale Pedagogiki Teatru w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego, a od jakiegoś czasu spełnia się jako DJka. Uwielbia ludzi i taniec, a najbardziej tańczyć z ludźmi. 


W grafice wykorzystaliśmy ilustrację autorstwa Katarzyny Samosiej z książki „Dlaczego? Czyli o tym, co nas napędza” wydanej przez Studio Koloru. Użyty font to Brygida 1918 stworzona na podstawie starych matryc odnalezionych w Muzeum Książki Artystycznej.

Wydarzenie jest dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

mkidn  Narodowe Centrum Kultury Narodowe Centrum Kultury

© 2020 Dialogue Center. Co-financed by the National Center for Culture as part of the Culture on the Web program.

Opening hours

BUILDING OPENING HOURS 

Monday - Friday from 11 AM to 6 PM
Saturday - Sunday from 12.00 PM to 6 PM

Admission to the building and all exhibitions
is free.

During the opening hours you can visit current exhibitions.
The last entrance to the exhibitions takes place half an hour before the closing of the building.


 

OFFICE OPENING HOURS

Monday - Friday from 9 AM to 5 PM
Saturday - Sunday CLOSED

Calendar

Contact us!

Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi
ul. Wojska Polskiego 83, 91-755 Łódź
biuro@centrumdialogu.com

tel. +48 42 636 38 21
      +48 506 155 911

VAT ID PL7262636381

RIK 1/2010

REGON 101022466

BANK ACCOUNT
Bank Pekao S.A. 91 1240 3028 1111 0010 3752 7380