KOLOROWA TOLERANCJA 2024 / Konkursy filmowe

There is no translation available.

EDIT! HALO! UWAGA! Mamy dla Was wspaniałą wiadomość! Z uwagi na Wasze prośby, zapytania, przedłużamy termin oddania Waszych zgłoszeń na obydwa konkursy filmowe do 12 maja.

W tym roku hasłem KOLOROWEJ TOLERANCJI jest RÓWNO-RÓŻNORODNOŚĆ. I to hasło będzie tematem przewodnim dwóch konkursów filmowych, organizowanych przez Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi we współpracy z OPG Property Professionals. Pierwszy z nich kierujemy do uczniów szkół średnich, drugi jest otwarty, dla pełnoletnich uczestników indywidualnych.

W obydwu konkursach na zwycięzców/zwyciężczynie czeka nagroda im. Hikiego Fromera! Przewidziane są też nagrody dodatkowe.

Szczegóły konkursów poniżej:

SZKOLNY KONKURS FILMOWY W RAMACH KOLOROWEJ TOLERANCJI 2024 

DLA KOGO: Konkurs skierowany jest do uczniów szkół średnich.

CO TRZEBA ZROBIĆ:
Zadaniem uczestników (indywidualnie lub w grupach maksymalnie 3-osobowych) jest nakręcenie telefonem komórkowym krótkiego filmu (czas trwania od 60 sekund do 3 minut) pod tytułem „RÓWNO-ROŻNORODNOŚĆ”, którego tematem przewodnim jest tolerancja wobec osób o odmiennej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, kulturowej oraz wyznaniowej. Forma wykonania filmu jest dowolna (m.in. animacja, dokument, fabuła etc.).

Film należy przesłać drogą elektroniczną na adres This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. lub dostarczyć na nośniku danych do Centrum Dialogu do dnia 12 maja 2024  wraz z niezbędnymi dokumentami.

Celem konkursu jest upowszechnianie idei empatii, tolerancji i współpracy osób o odmiennych poglądach, wyznaniu, pochodzeniu i kulturze, a także przeciwdziałanie przejawom rasizmu, ksenofobii i braku szacunku dla innych, zwłaszcza dla mniejszości narodowych, kształtowanie umiejętności prowadzenia narracji, jak również zachęcanie do aktywności twórczej, kształtowanie umiejętności tworzenia filmów. 

NAGRODA:

NAGRODA GŁÓWNA im. Hikiego Fromera ufundowana przez OPG Property Professionals – bon podarunkowy o maksymalnej wartości 900 zł do sieci sklepów Media Expert.
Nagrodą dodatkową jest bon do sklepów Empik o wartości 300 zł ufundowany przez Wyższą Szkołę Biznesu i Nauk o Zdrowiu.

Regulamin konkursu, załączniki i formularz zgłoszeniowy dostępne są poniżej: 


Regulamin_RownoRoznorodnosc_KOLOROWA_TOLERANCJA_konkurs_dla_uczniow_szkol_srednich.pdf

Załączniki_do_konkursu_RownoRoznorodnosc_uczniowie_szkol_srednich.pdf

Zgloszenie_do_udzialu_w_konkursie_RownoRoznorodnosc_uczniowie_szkol_srednich.docOTWARTY KONKURS FILMOWY W RAMACH KOLOROWEJ TOLERANCJI 2024 

DLA KOGO: Konkurs skierowany jest do pełnoletnich uczestników indywidualnych.

CO TRZEBA ZROBIĆ:
Ich zadaniem jest nakręcenie telefonem komórkowym krótkiego filmu (czas trwania od 60 sekund do 3 minut) pod tytułem „RÓWNO-ROŻNORODNOŚĆ”, którego tematem przewodnim jest tolerancja wobec osób o odmiennej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, kulturowej czy wyznaniowej. Forma wykonania filmu jest dowolna (m.in. animacja, dokument, fabuła etc.).

Film należy przesłać drogą elektroniczną na adres This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. lub dostarczyć na nośniku danych do Centrum Dialogu do dnia 12 maja 2024 wraz z niezbędnymi dokumentami.

Celem konkursu jest upowszechnianie idei empatii, tolerancji i współpracy osób o odmiennych poglądach, wyznaniu, pochodzeniu i kulturze, a także przeciwdziałanie przejawom rasizmu, ksenofobii i braku szacunku dla innych, zwłaszcza dla mniejszości narodowych, kształtowanie umiejętności prowadzenia narracji, jak również zachęcanie do aktywności twórczej, kształtowanie umiejętności tworzenia filmów. 

NAGRODA:

NAGRODA GŁÓWNA im. Hikiego Fromera ufundowana przez OPG Property Professionals – bon podarunkowy o wartości 900 zł do sieci sklepów Media Expert.

 Regulamin akcji umieścimy w najbliższym czasie. Teraz zapraszamy do kreatywnej pracy nad Waszymi koncepcjami.

Regulamin konkursu, załączniki i formularz zgłoszeniowy dostępne są poniżej: 

Regulamin_RownoRoznorodnosc_KOLOROWA_TOLERANCJA_konkurs_otwarty.pdf

Załączniki_do_konkursu_RownoRoznorodnosc_osoby_pelnoletnie.pdf

Zgloszenie_do_udzialu_w_konkursie_RownoRoznorodnosc_osoby_pelnoletnie.doc

 

SPONSORZY I PARTNERZY:
 
OPG Property Professionals – firma specjalizująca się w zarządzaniu i inwestowaniu w nieruchomości: od doradztwa strategicznego i kierowania projektami budowlanymi, poprzez zarządzanie aktywami i nieruchomościami komercyjnymi oraz marketing nieruchomości, aż po profesjonalne pośrednictwo w najmie. Jej czołowe projekty to OFF PIOTRKOWSKA i  ART MODERN. Firma jest fundatorem nagrody głównej im. Hikiego Fromera.
 
Hikie Fromer – biznesmen, który uwierzył w Łódź. Tu prowadził interesy od 1989 roku. Kiedy go pytano, dlaczego inwestuje w Łodzi, odpowiadał, że za kilka lat potencjał miasta wzrośnie. - Czasem moją wiarą w pomyślność muszę przekonywać samych łodzian - żartował. Nie miał łódzkich korzeni. Był obywatelem Izraela i Stanów Zjednoczonych. Absolwentem Harvard Business School. W Nowym Jorku był prezesem Solcoor Inc., firmy handlowej z listy największych amerykańskich przedsiębiorstw słynnego rankingu "Fortune 500". Po przyjeździe do Polski zaczął inwestować przy ul. Piotrkowskiej. Kupił kilka budynków i kompleksów pofabrycznych. Był założycielem Orange Plaza, współudziałowcem i założycielem firmy Orange Castle (później Orange Property Group). Przy ul. Wróblewskiego tworzył centrum budowlane. Wraz z biznesmenami z Irlandii chciał zmienić pasaż przy Piotrkowskiej 138/140 w centrum gastronomiczno-handlowe. Miejsce odrapanych budek z chińskim jedzeniem miały zająć eleganckie restauracje. Tak narodziła się idea Off Piotrkowska! Hikie zamierzał uruchomić hotel, ale też dyskusyjny klub filmowy. Bo kochał kino. Dzięki niemu łodzianie poznali izraelskie filmy. Był naturalnym spoiwem łączącym jego ojczysty kraj i Polskę, którą wybrał na życie. Sprowadzał do Łodzi artystów i młodzież z Izraela. - Młodzi Polacy i młodzi Izraelczycy powinni spędzać z sobą czas, poznawać się, rozmawiać - tłumaczył. Pomagał potrzebującym. Po cichu i bez rozgłosu. Wspierał różne przedsięwzięcia, m.in. udostępnił halę fabryczną na prezentację wystawy „Dzieci z łódzkiego getta” i inne działania Instytutu Tolerancji. Sam wymyślił i zainicjował akcję „Czy nie zastanawiałeś się nad tym?”. Chciał pokazać, że Artur Rubinstein i Julian Tuwim, z których Łódź jest taka dumna, są tymi samymi Żydami, których obrażają wandale mażąc rasistowskie napisy na murach Łodzi. Lubił dobre książki i jedzenie. Zapraszał do restauracji Orange Plaza znajomych, dla których osobiście gotował, a był świetnym kucharzem. Pasjonował się fotografią, lubił jazz. Miał mnóstwo pomysłów na Łódź, których nie zdążył zrealizować. Hikie Fromer zmarł 21 października 2005 roku.

Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu jest jedną z trzech największych uczelni niepublicznych w Łodzi. WSBiNoZ oferuje studia I i II stopnia na kierunkach: pedagogika, kosmetologia, dietetyka, kryminologia i bezpieczeństwo wewnętrzne oraz jednolite studia magisterskie na kierunkach psychologia oraz prawo, a także szeroki zakres studiów podyplomowych. WSBiNoZ dysponuje nowoczesnymi, w pełni wyposażonymi w sprzęt pracowniami specjalistycznymi, a program studiów skonstruowany jest w taki sposób, by Absolwenci, obok niezbędnej wiedzy teoretycznej i encyklopedycznej, byli przede wszystkim przygotowani do przyszłej kariery zawodowej.

Instytut Tolerancji – Stowarzyszenie Instytut Tolerancji działa w Łodzi od 2001 roku. Jego głównym celem jest szerzenie zasad tolerancji i poszanowania godności drugiego człowieka. Organizuje spotkania, warsztaty i wystawy, które przełamują bariery i poszerzają wiedzę na temat różnych religii, wyznań, poglądów. Publikujee broszury informacyjne, zapraszamy do dyskusji. Inicjatywą szeroko popieraną przez Instytut, jest Kolorowa Tolerancja, akcja zamalowywania wulgarnych i rasistowskich napisów na murach Łodzi. Właśnie po pierwszej Kolorowej Tolerancji w 2000 roku, gdy okazało się, że w Łodzi potrzebna jest stała rozmowa o tym, co boli, o tym, co nas różni, a przede wszystkim o tym, co nas łączy, narodziła się idea stworzenia instytucji, która takie działania będzie organizować nie raz w roku, ale przez cały rok. Mają na swoim koncie szereg przedsięwzięć, m.in. cykl inicjatyw związanych z obchodami 60 rocznicy likwidacji łódzkiego getta. Bierzemy udział w projektach międzynarodowych, których celem jest poszerzanie wiedzy i szerzenie idei tolerancji. Od 2003 roku honorowym członkiem Instytutu Tolerancji jest prof. Leszek Kołakowski.

Koalicja Łódź Różnorodności – koalicja powstała w 2020 roku i od początku zależało jej na dialogu międzykulturowym, na promocji różnorodności Łodzi, bo właśnie w niej kryje się wyjątkowość miasta. Realizuje kampanie i warsztaty, integruje i współtworzy wydarzenia kulturalne. Zabiera głos, kiedy naruszane są prawa osób z mniejszości, ale też daje przestrzeń na samorzecznictwo różnych społeczności.
Chce łączyć różnorodne osoby, żeby budować sieć partnerstwa, koleżeństwa i działania dla jednego celu, rozwoju dialogu wielokulturowego.

HaKoach – stowarzyszenie angażuje się w działania społeczności lokalnej, oprowadza po żydowskich miejscach Łodzi, organizuje festiwale, warsztaty i imprezy. Przybliża kulturę i tradycję żydowską. Przeciwdziała antysemityzmowi, rasizmowi i ksenofobii.

Stowarzyszenie Wolny Klub Sportowy z siedzibą w Łodzi powstało w 2023 z potrzeby odpowiedzi na wszechobecną na polskich stadionach i boiskach dyskryminację, homofobię, seksizm i rasizm.

---

Autorką koncepcji graficznej plakatu KOLOROWEJ TOLERANCJI jest Zuzanna Milewska @zolusiowo.

mkidn  Narodowe Centrum Kultury Narodowe Centrum Kultury

© 2020 Dialogue Center. Co-financed by the National Center for Culture as part of the Culture on the Web program.

Opening hours

BUILDING OPENING HOURS 

Monday - Friday from 11 AM to 6 PM
Saturday - Sunday from 12.00 PM to 6 PM

Admission to the building and all exhibitions
is free.

During the opening hours you can visit current exhibitions.
The last entrance to the exhibitions takes place half an hour before the closing of the building.


 

OFFICE OPENING HOURS

Monday - Friday from 9 AM to 5 PM
Saturday - Sunday CLOSED

Calendar

Contact us!

Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi
ul. Wojska Polskiego 83, 91-755 Łódź
biuro@centrumdialogu.com

tel. +48 42 636 38 21
      +48 506 155 911

VAT ID PL7262636381

RIK 1/2010

REGON 101022466

BANK ACCOUNT
Bank Pekao S.A. 91 1240 3028 1111 0010 3752 7380