PIKNIK WIELOKULTUROWY W PARKU OCALAŁYCH

Calendar
Wydarzenia
Date
Sun 15 Aug 16:00 - 19:00

Description15 SIERPNIA, GODZ. 16.00
PARK OCALAŁYCH, PRZY CENTRUM DIALOGU IM. MARKA EDELMANA, WOJSKA POLSKIEGO 83 Piknik Wielokulturowy to możliwość poznania artystów, animatorów z różnych stron świata, którzy mieszkają w Łodzi. Podczas imprezy odbędą się  liczne warsztaty dla młodszych i starszych (m.in. warsztaty jogi, capoeiry, warsztaty plastyczne, warsztaty zero waste

Zagrają:

 Ablaye Badji

Ablaye Badji urodził się w senegalskim mieście Ziguinchor w sławnej rodzinie griotów (muzyków) – Cissokho. Otoczony przez bogactwo kulturowe i muzykę swoich przodków Ablaye zaczął swoją edukację muzyczną od zgłębienia tajników gry na tradycyjnych instrumentach takich jak djembe, kora, sabar, seourouba.

Jako profesjonalny muzyk gra na całym świecie. Jest założycielem The Badji Band. Nie tylko performer, ale także świetny kreatywny nauczyciel. Ablaye specjalizuje się w przekazywaniu tradycyjnych rytmów tak, aby uczniowie uczyli się w atmosferze przepełnionej radością.

Dawid Gurfinkiel i Kuba Jung

Dawid Gurfinkiel i Kuba Jung to część łódzkiego zespołu Jidyszkajt, łączącego tradycję żydowską z nowoczesnością.
W repertuarze grupy Jidyszkajt znajdują się zarówno żydowskie pieśni religijne, jaki i piosenki przedwojenne, śpiewane w jidysz. Są one prezentowane w zupełnie nowych, autorskich aranżacjach.
Utwory śpiewane w języku hebrajskim, aramejskim oraz w jidysz brzmią w nowym stylu – w aranżacjach łączących elementy jazzu, rocka i muzyki elektronicznej.

Julia Hołówko

 Odkąd pamięta, jej życie, działania i twórczość związane były z muzyką. Ukończyła szkołę muzyczną I stopnia w klasie wiolonczeli, następnie skupiła się na śpiewie i emisji głosu, biorąc udział w licznych warsztatach wokalnych (jazzowych, bluesowych, gospel, śpiewu białego).W ramach Pikniku wielokulturowego Julia zaprezentuje piosenki pochodzące z różnych kultur.

Balkan Spirit Projekt

Balkan Spirit Projekt to serbsko-polski zespół wykonujący, we własnych aranżacjach, utwory pochodzące z różnych krajów półwyspu bałkańskiego

mkidn  Narodowe Centrum Kultury Narodowe Centrum Kultury

© 2020 Dialogue Center. Co-financed by the National Center for Culture as part of the Culture on the Web program.

Opening hours

BUILDING OPENING HOURS (during the opening hours you can visit current exhibitions). Admission to the building and all exhibitions is free.

Monday - Friday from 11 AM to 6 PM
Saturday - Sunday from 12.00 PM to 6 PM

OFFICE OPENING HOURS:
Monday - Friday from 9 AM to 5 PM
Saturday - Sunday CLOSED

Calendar

Contact us!

Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi
ul. Wojska Polskiego 83, 91-755 Łódź
biuro@centrumdialogu.com

tel. +48 42 636 38 21
      +48 506 155 911

VAT ID PL7262636381

RIK 1/2010

REGON 101022466

BANK ACCOUNT
Bank Pekao S.A. 91 1240 3028 1111 0010 3752 7380