Wykład Abrahama Morgentalera

Zapraszamy na wykład "Łódź, testosteron i ludzka godność" dr. Abrahama Morgentalera, syna pisarki Chavy Rosenfarb. Zostanie on wygłoszony w ramach Międzynarodowej Konferencji Naukowej „CHAVA ROSENFARB I ŻYDOWSKIE PISARKI XX WIEKU". Wydarzenie odbędzie się 17 października o godz. 18:00 w siedzibie Łódzkiego Towarzystwa Naukowego przy ul. Skłodowskiej-Curie 11.

W tym wykładzie dr Morgentaler opisze trwającą ponad 40 lat przygodę badawczą nad testosteronem, który najpierw badał u jaszczurek, a następnie u ludzi. Wyniki zrewolucjonizowały koncepcje medyczne dotyczące testosteronu, w szczególności obalając tezę, że jest on niebezpieczny dla raka prostaty. W wykładzie naukowiec podkreśli, jak fundamentalne koncepcje naukowe mogą opierać się na błędnie zinterpretowanych danych, a mimo to mogą utrzymywać się pomimo oczywistych dowodów na ich nieprawdziwość. Dr Morgentaler podzieli się swoją prowokacyjną pracą z pacjentami wysokiego ryzyka, podkreślając znaczenie ludzkiej godności. Rozwinięciem tego tematu będzie doświadczenie jego rodziców, lekarza Henry'ego Morgentalera i pisarki Chavy Rosenfarb, którzy dorastali w Łodzi, którzy przeżyli łódzkie getto i nazistowskie obozy koncentracyjne, zanim ostatecznie pobrali się i przeprowadzili do Montrealu w Kanadzie, gdzie urodził się dr Morgentaler.

Dr Morgentaler opublikował ponad 200 artykułów naukowych w wielu wiodących czasopismach medycznych, takich jak "New England Journal of Medicine" i "The Lancet". Jego h-index wynosi 58. Zrewolucjonizował koncepcje biologiczne dotyczące testosteronu i raka prostaty, które obowiązywały od lat 40. ubiegłego wieku, co doprowadziło do większego zaufania do stosowania terapii testosteronem przez lekarzy na całym świecie. Dr Morgentaler został uznany za pioniera w nowoczesnym stosowaniu terapii testosteronem dzięki swoim badaniom, pracy klinicznej, nauczaniu i książkom.

Ponadto założył pierwsze kompleksowe Centrum Zdrowia Mężczyzn w USA w 1999 roku. W 2016 roku był współzałożycielem Androgen Society, międzynarodowej multidyscyplinarnej organizacji zrzeszającej badaczy i klinicystów zajmujących się testosteronem, a także współzałożycielem czasopisma Androgens: Clinical Research and Therapeutics.
Jest autorem kilku popularnych książek, w tym "The Truth About Men And Sex: Intimate Secrets From the Doctor's Office", "The Viagra Myth: The Surprising Impact on Love and Relationships" oraz "Testosterone for Life: Recharge Your Vitality, Sex Drive, Muscle Mass, and Overall Health".

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego  Narodowe Centrum Kultury Narodowe Centrum Kultury

© 2020 Centrum Dialogu. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Godziny otwarcia

GODZINY OTWARCIA BUDYNKU

Poniedziałek – piątek 11:00-18:00
Sobota – niedziela 12:00-16:00


W czasie godzin otwarcia można zwiedzać bieżące wystawy.
Ostatnie wejście na ekspozycje odbywa się
na pół godziny przed zamknięciem budynku
.


 

GODZINY OTWARCIA BIURA

poniedziałek - piątek od 9.00 do 17.00
sobota - niedziela NIECZYNNE

 

Kalendarz

Facebook

Skontaktuj się z nami

Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi
ul. Wojska Polskiego 83, 91-755 Łódź
biuro@centrumdialogu.com

tel. +48 42 636 38 21
      +48 506 155 911

NIP 7262636381

RIK 1/2010

REGON 101022466

NUMER KONTA BANKOWEGO
Bank Pekao S.A. 91 1240 3028 1111 0010 3752 7380