WARSZAWA // WYCIECZKA

WARSZAWA wyjazdW dniu 19 marca 2016 roku proponujemy wizytę w Soho Factory i Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. 
Podczas jednodniowej wycieczki do Warszawy najpierw zabierzemy Państwa do Izraela.

 

 

//
Wystawa OPEN A DOOR TO ISRAEL
– Izrael jakiego jeszcze nie znacie 

Ambasada Izraela w Warszawie zaprasza do Soho Factory na warszawskiej Pradze, na multimedialną instalację OPEN A DOOR TO ISRAEL – wyjątkowe i interaktywne doświadczenie, przedstawiające dziedzictwo Izraela w nowatorski i niespotykany dotąd sposób. Instalacja eksponuje izraelską technologię oraz kreatywność, pozwalając zwiedzającym odkryć Izrael, jakiego wcześniej nie znali. 
Więcej informacji na stronie: http://www.wystawa.israel.pl/ 
Facebook: https://www.facebook.com/openadoortoisrael 

Następnie pojedziemy do Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, gdzie będziecie mogli spędzić trzy godziny wedle waszego uznania.
Aktualnie w Muzeum można zobaczyć:

//wystawa stała (min. 3h)
Wystawa stała to podróż przez 1000 lat historii Żydów polskich – od średniowiecza do współczesności. Zwiedzający poznają odpowiedzi na pytania: jak Żydzi pojawili się w Polsce? W jaki sposób nasz kraj stał się centrum żydowskiej diaspory i domem największej społeczności żydowskiej na świecie? Jak przestał nim być i jak odradza się tu życie żydowskie? Bilety: 25 zł normalny, 15 zł ulgowy. 
http://www.polin.pl/pl/wystawa-stala

// Frank Stella i synagogi dawnej Polski 
Frank Stella i synagogi dawnej Polski to unikatowa okazja spotkania z osobowością uznawaną powszechnie za jednego z najważniejszych amerykańskich artystów XX wieku.
Na wystawie w Muzeum POLIN nie tylko zobaczymy niezwykłe prace nowojorskiego twórcy, ale również poznamy fascynującą historię ich powstania. Po raz pierwszy reliefy z cyklu Polskie miasteczka (Polish Village series) zostaną zestawione ze źródłami inspiracji Stelli, a więc przedwojennymi zdjęciami i rysunkami pomiarowymi synagog.
Na naszych oczach przenikną się dwa – wydawałoby się – odległe światy: drewnianych synagog i amerykańskiej sztuki współczesnej. Bilet – 12 zł
Więcej: http://www.polin.pl/pl/frank-stella-i-synagogi-dawnej-polski 

// Obecność / Brak / Ślady. Współcześni artyści o żydowskiej Warszawie
Jaka jest żydowska tożsamość? Jaka jest tożsamość Warszawy jako ośrodka żydowskiego życia? Jaki jej obraz wyłania się z pamięci zbiorowej, indywidualnej, dzisiejszych doświadczeń? Kto jest „tutejszy”? To kilka pytań podjętych przez artystów-rezydentów Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.
Prace przedstawione na wystawie zostały zrealizowane podczas 13 rezydencji artystycznych w Muzeum POLIN. Artyści pochodzący m.in. z Polski, Izraela, Czech, Holandii, Turcji, Ameryki Północnej i Południowej, prezentują różnorodne podejścia do problematyki dziedzictwa żydowskiego i wielokulturowości Warszawy, tworząc wielogłosowy komentarz do jej historii i współczesności.Wstęp na wystawę jest bezpłatny. 
Więcej: http://www.polin.pl/pl/wydarzenie/obecnosc-brak-slady-wspolczesni-artysci-o-zydowskiej-warszawie

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM WYJAZDU:

9.00 wyjazd do Warszawy z parkingu Centrum Dialogu im. Marka Edelmana (ul. Wojska Polskiego 83, 91 – 755 Łódź, park Ocalałych)
11.00 zwiedzanie wystawy OPEN A DOOR TO ISRAEL – Izrael jakiego jeszcze nie znacie
13.00 czas w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN do wyboru: wystawa stała (25 zł normalny, 15 zł ulgowy) // koszty we własnym zakresie
Frank Stella i synagogi dawnej Polski (12 zł) // koszty we własnym zakresie 
Obecność / Brak / Ślady. Współcześni artyści o żydowskiej Warszawie 
16.30 wyjazd do Łodzi ok. 18.00 powrót na parking Centrum Dialogu im. Marka Edelmana (ul. Wojska Polskiego 83, 91 – 755 Łódź, park Ocalałych)

Koszt: 50 zł w cenie: autokar, ubezpieczenie
Koszty we własnym zakresie: wyżywienie, bilety w MHŻP POLIN Wpłaty do 16 marca 2016 r. 
Wpłat można dokonać w siedzibie Centrum Dialogu im. Marka Edelmana (ul. Wojska Polskiego 83, Park Ocalałych, w godz. 9 - 17 od poniedziałku do piątku) lub przelewem bankowym na konto: BANK PKO SA 91-1240-3028-1111-0010-3752-7380. 
W tytule: WYJAZD – WARSZAWA 
Zapisy pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Organizator zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego  Narodowe Centrum Kultury Narodowe Centrum Kultury

© 2020 Centrum Dialogu. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Godziny otwarcia

GODZINY OTWARCIA BUDYNKU

Poniedziałek – piątek 11:00-18:00
Sobota – niedziela 12:00-16:00


W czasie godzin otwarcia można zwiedzać bieżące wystawy.
Ostatnie wejście na ekspozycje odbywa się
na pół godziny przed zamknięciem budynku
.


 

GODZINY OTWARCIA BIURA

poniedziałek - piątek od 9.00 do 17.00
sobota - niedziela NIECZYNNE

 

Kalendarz

Facebook

Skontaktuj się z nami

Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi
ul. Wojska Polskiego 83, 91-755 Łódź
biuro@centrumdialogu.com

tel. +48 42 636 38 21
      +48 506 155 911

NIP 7262636381

RIK 1/2010

REGON 101022466

NUMER KONTA BANKOWEGO
Bank Pekao S.A. 91 1240 3028 1111 0010 3752 7380