Światy Edelmana / premiera

SwiatyEdelmana Cover FB
Informujemy, że wyczerpały nam się wejściówki na spektakl „Światy Edelmana", który odbędzie się 2 kwietnia 2019 r. o godzinie 18:00 w ramach projektu Dotknij Teatru. Jest nam niezwykle miło, że spektakl cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem, niestety nie jesteśmy w stanie zagwarantować miejsc wszystkim chętnym. Mimo wszystko zachęcamy osoby zainteresowane wydarzeniem
(a nieposiadające wejściówek) do pojawienia się w Centrum Dialogu przed spektaklem – jeśli osoby zapisane na listę nie odbiorą swoich wejściówek najpóźniej 30 minut przed spektaklem ich rezerwacje zostaną anulowane i w tej sytuacji będziemy Państwa wpuszczać na salę w miarę wolnych miejsc. Nie możemy jednak zagwarantować, że takie miejsca na pewno się znajdą. Nie prowadzimy listy rezerwowej.

2 kwietnia 2019 r. zapraszamy do Centrum Dialogu im. Marka Edelmana na premierę spektaklu "ŚWIATY EDELMANA" w reżyserii Karina Góray (ok. 60 min.) Spektakl znajduje się w programie tegorocznych obchodów Dotknij Teatru. Na spektakl obowiązują rezerwacje: mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 506 155 911

„Światy Edelmana” to próba nakreślenia losów Marka Edelmana, człowieka–legendy, w przestrzeni teatru. To spojrzenie na postać odważną, charyzmatyczną i wrażliwą, której historia jest dowodem na to, że najważniejsze jest życie. Człowieka buntującego się, stającego zawsze po stronie ofiar, kierującego się własnym, niezawodnym instynktem.

W widowisku, w pięciu zwartych odsłonach, przenikają się sceny z życia prywatnego Marka Edelmana i echa wydarzeń historycznych, które formują życie bohatera. Widzowie prowadzeni są chronologicznie, zagłębiając się w poszczególne rozdziały, takie jak: „Getto”, „Szpital”, „1968”, „Komunizm”. Całość zamyka „Pamięć” – poświęcona pokoleniu, którego już nie ma.

Losy Edelmana zadziwiają z powodu pozornych zbiegów okoliczności, zwrotów akcji oraz siły i energii bohatera, który nikomu nie ulega. Historia opowiedziana jest niekonwencjonalnymi środkami, takimi jak ruch, gra świateł, dźwięki i rytmy, w które wplecione zostały fragmenty wypowiedzi Marka Edelmana.
I choć jego los kojarzony jest z konkretnymi dramatycznymi wydarzeniami historycznymi w Polsce, to niesie uniwersalny przekaz, aktualny w każdym innym miejscu i czasie, w którym dzieje się niesprawiedliwość. Edelman – jeden z przywódców powstania w getcie warszawskim – swym życiem udowadnia, że nie możemy godzić się na to, co zastajemy, tym bardziej, jeśli przychodzi nam zmierzyć się z przemocą i opresją na niespotykaną dotąd skalę. Spektakl jest próbą odpowiedzi na pytania o sens naszych wyborów, o to, na co mamy wpływ; zmusza nas do zmierzenia się z pytaniami fundamentalnymi: o wolność, miłość i życie mimo wszystko.

Spektakl wpisuje się w wydarzenia Rok Marka Edelmana oraz Dotknij Teatru.

WSPÓŁTWÓRCY SPEKTAKLU:

w rolach głównych:

Oliwer Witek
Klaudia Koścista
Maja Pinczewska

Reżyseria Karina Góra

Scenariusz Karina Góra i Joanna Posłuszna

Reżyseria światła Adam Trautz

Wizualizacje Tomasz Śliskowski

Goście

Anna Rozenfeld

Pimon Lekler

Michał Darewski

Paweł PuszczałoWydarzenie dofinansowano ze środków Urzędu Miasta Łodzi w ramach łódzkiej edycji Dotknij Teatru 2019. Organizatorem projektu jest Poleski Ośrodek Sztuki.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego  Narodowe Centrum Kultury Narodowe Centrum Kultury

© 2020 Centrum Dialogu. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Godziny otwarcia

GODZINY OTWARCIA BUDYNKU

Poniedziałek – piątek 11:00-18:00
Sobota – niedziela 12:00-16:00


W czasie godzin otwarcia można zwiedzać bieżące wystawy.
Ostatnie wejście na ekspozycje odbywa się
na pół godziny przed zamknięciem budynku
.


 

GODZINY OTWARCIA BIURA

poniedziałek - piątek od 9.00 do 17.00
sobota - niedziela NIECZYNNE

 

Kalendarz

Facebook

Skontaktuj się z nami

Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi
ul. Wojska Polskiego 83, 91-755 Łódź
biuro@centrumdialogu.com

tel. +48 42 636 38 21
      +48 506 155 911

NIP 7262636381

RIK 1/2010

REGON 101022466

NUMER KONTA BANKOWEGO
Bank Pekao S.A. 91 1240 3028 1111 0010 3752 7380