„Rybna” pokaz filmu Joanny Sikorzanki i Łukasza z Bałut

29 listopada o 18.00 w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana (ul. Wojska Polskiego) odbędzie się premiera filmu „Rybna” Joanny Sikorzanki i Łukasza z Bałut. Po pokazie filmu odbędzie się spotkanie z twórcami prowadzone przez Joannę Podolską.
Rybna - Fischstrasse - Fischgasse.
O ulicy Rybnej można bardzo dużo opowiadać. Jest to jedna z najlepiej udokumentowanych i ciekawych przestrzeni naszego miasta.
Zafascynowana nią Joanna Sikorzanka wielokrotnie przywoływała jej obraz w swoich reportaż radiowych i literackich. Tym razem, wspólnie ze znanym wszytkim dokumentalistą i piewcą Bałut Łukaszem z Bałut zrealizowali film o ulicy Rybnej, ukazujący historię niektórych jej mieszkańców z czasów łódzkiego getta.
Realizacja: Joanna Sikorzanka i Łukasz z Bałut
Czas trwania: 25 minut
➖
Projekt „BAŁUTY STARE/NOWE” ma na celu przybliżenie szerszej publiczności współczesnego wyglądu bałuckiej „dzielnicy”, sylwetek jej mieszkańców (głównie artystów i dziennikarzy) oraz kultowych miejsc – oczami ludzi, którzy wychowali się tutaj lub stykają się z Bałutami i bałuciarzami. Których Bałuty zachwyciły i wciąż zachwycają lub odstraszyły i chcą nam o tym opowiedzieć. Mamy nadzieję, że projekt będzie rozwijał się w kolejnych latach i zainteresuje współczesnych i byłych mieszkańców Łodzi oraz innych pasjonatów naszego miasta z Polski i świata, bo – jak powiedział jeden z rozmówców Tadeusza Gincara w jego reportażu: „Bałuty słyną nie tylko na województwo, ale na całą Polskę”.
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
Wydarzenie towarzyszące projektowi BAŁUTY STARE/NOWE dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”.
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu "Wszystkich kochać, nikogo nie oszczędzać! Całoroczne rozbudzanie #Empatii", dofinansowano przez Urząd Miasta Łodzi oraz Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu. 

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego  Narodowe Centrum Kultury Narodowe Centrum Kultury

© 2020 Centrum Dialogu. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Godziny otwarcia

GODZINY OTWARCIA BUDYNKU

Poniedziałek – piątek 11:00-18:00
Sobota – niedziela 12:00-16:00


W czasie godzin otwarcia można zwiedzać bieżące wystawy.
Ostatnie wejście na ekspozycje odbywa się
na pół godziny przed zamknięciem budynku
.


 

GODZINY OTWARCIA BIURA

poniedziałek - piątek od 9.00 do 17.00
sobota - niedziela NIECZYNNE

 

Kalendarz

Facebook

Skontaktuj się z nami

Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi
ul. Wojska Polskiego 83, 91-755 Łódź
biuro@centrumdialogu.com

tel. +48 42 636 38 21
      +48 506 155 911

NIP 7262636381

RIK 1/2010

REGON 101022466

NUMER KONTA BANKOWEGO
Bank Pekao S.A. 91 1240 3028 1111 0010 3752 7380