DZIEŃ DZIECKA W CENTRUM DIALOGU

2 czerwca (niedziela) 2024 roku w godzinach 15.00-18.00 z okazji Dnia Dziecka Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi zaprasza na wydarzenie rodzinne „Podróż w poszukiwaniu szczęścia”. Dzieci – zabierzcie do wspólnego świętowania swoich bliskich dorosłych: rodziców, dziadków, przyjaciół czy sąsiadów. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Tego dnia w bujnej i kojącej scenerii Parku Ocalałych będzie można wziąć udział w rodzinnych tańcach w poszukiwaniu szczęścia z DJ Myszką, poznać swoje potrzeby w oparciu o premierową książkę „Dlaczego? Czyli o tym, co nas napędza” autorstwa Katarzyny Samosiej (Wydawnictwo Studio Koloru), w malowniczy sposób ozdobić płócienne torby, poprzez zabawę poznać postawy prozdrowotne z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi. Taneczna przygoda i otwarte warsztaty będą odbywać się w atmosferze rodzinnego pikniku.

Obchody Dnia Dziecka w Centrum Dialogu są inspirowane stałą wystawą dla dzieci i bliskich im dorosłych „Elementarz empatii”, która powstała u nas w ramach obchodów Roku 2022 poświęconego Alinie Margolis-Edelman. Wystawa, która będzie także otwarta podczas Dnia Dziecka, jest zaproszeniem do wspólnej zabawy, refleksji i dialogu wokół tematu empatii.

PROGRAM WYDARZENIA „Podróż w poszukiwaniu szczęścia – Dzień Dziecka w Centrum Dialogu” / Wstęp wolny

15.00-18.00 Stoiska warsztatowe

- „Dlaczego? Czyli o tym, co nas napędza” – promocja książki Katarzyny Samosiej Wydawnictwa Studio Koloru

Na stanowisku Wydawnictwa Studio Kolorów będzie można wciąż udział w warsztatach wokół premierowej książki „Dlaczego? Czyli o tym, co nas napędza”, która w malowniczy i metaforyczny sposób opowiada o podróży w poszukiwaniu szczęścia w oparciu o rozpoznawanie potrzeb swoich i innych ludzi. Inspiracją do powstania książki autorstwa Katarzyny Samosiej jest idea Porozumienia Bez Przemocy (NVC) stworzona przez Marshalla Rosenberga. Tego dnia w Parku Ocalałych będzie można kupić tę i inne książki z oferty Wydawnictwa Studio Koloru.

- Torby w kolorach szczęścia – warsztaty malowania na torbach / prowadzenie: pracownicy Centrum Dialogu
Uczestnicy samodzielnie ozdobią materiałowe torby, które następnie będą mogli zabrać do domów. Kolorowe prace powstaną pod okiem pracowników Centrum Dialogu. Szablon z motywem z książki „Dlaczego? Czyli o tym, co nas napędza”, który wykorzystamy do malowania, będzie pretekstem do rozmowy o tym, dlaczego należy przywiązywać wagę do potrzeb swoich i innych ludzi. Uwaga! Liczba toreb jest ograniczona, więc zachęcamy również do przynoszenia własnych toreb i koszulek, na których stworzymy kolorowe wzory.

- „UMEDowe ONKOprzypowieści” – warsztaty prozdrowotne realizowane przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Warsztaty dla maluchów – organizowane przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi – mają na celu promowanie postaw prozdrowotnych w zakresie profilaktyki chorób nowotworowych. Na stanowisku warsztatowym będą wykorzystywane różnorodne formy: obraz, dźwięk, animacja czy zabawy ruchowe i sensoryczne, sprzyjające stymulacji i aktywizacji dzieci. Będzie dużo miejsca dla uczestników i uczestników zabaw na dzielenie się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami.

16.30-18.00 Rodzinne tańce w poszukiwaniu szczęścia z DJ Myszką  

DJ Myszka – czyli Asia Krukowska-Gulik, pedagożka teatru, animatorka społeczno-kulturalna – zaprasza na rodzinne tańce, podczas których zagra energetyczną mieszankę zarówno utworów dla dzieci jak i dorosłych. Będziecie mogli poruszać się między innymi do piosenek zespołu Czereśnie, AIDY, jak i znanych bądź nie utworów muzyki elektronicznej, głównie gatunku house. Chodźcie potańczyć i spotkać się w różnorodnym ruchu!

Prowadzące:

Katarzyna Samosiej –  absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Jako artystka zajmuje się sztuką książki i ilustracją. Swoje prace prezentowała na wielu wystawach w Polsce i za granicą. Jako arteterapeutka realizuje autorskie projekty artystyczne, prowadzi warsztaty dla dzieci i dorosłych, propagujące czytanie oraz promujące mądre i piękne książki. Edukatorka Centrum Dialogu im. Marka Edelamana w Łodzi.

DJ Myszka to Asia Krukowska-Gulik. Pedagożka teatru, tutorka. animatorka społeczno-kulturalna, DJka Na co dzień pracuje w Dziale Pedagogiki Teatru w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego, a od jakiegoś czasu spełnia się jako DJka. Uwielbia ludzi i taniec, a najbardziej tańczyć z ludźmi. 


W grafice wykorzystaliśmy ilustrację autorstwa Katarzyny Samosiej z książki „Dlaczego? Czyli o tym, co nas napędza” wydanej przez Studio Koloru. Użyty font to Brygida 1918 stworzona na podstawie starych matryc odnalezionych w Muzeum Książki Artystycznej.

Wydarzenie jest dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego  Narodowe Centrum Kultury Narodowe Centrum Kultury

© 2020 Centrum Dialogu. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Godziny otwarcia

GODZINY OTWARCIA BUDYNKU

Poniedziałek – piątek 11:00-18:00
Sobota – niedziela 12:00-16:00


W czasie godzin otwarcia można zwiedzać bieżące wystawy.
Ostatnie wejście na ekspozycje odbywa się
na pół godziny przed zamknięciem budynku
.


 

GODZINY OTWARCIA BIURA

poniedziałek - piątek od 9.00 do 17.00
sobota - niedziela NIECZYNNE

 

Kalendarz

Facebook

Skontaktuj się z nami

Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi
ul. Wojska Polskiego 83, 91-755 Łódź
biuro@centrumdialogu.com

tel. +48 42 636 38 21
      +48 506 155 911

NIP 7262636381

RIK 1/2010

REGON 101022466

NUMER KONTA BANKOWEGO
Bank Pekao S.A. 91 1240 3028 1111 0010 3752 7380