Łódzki Piknik Różnorodności

Łódzki Piknik Różnorodności odbędzie sie w parku Ocalałych 15 sierpnia 2021 w godzinach 16-20. Będzie to możliwość poznania artystów i artystek z różnych stron świata, którzy i które mieszkają w Łodzi. Podczas imprezy odbędą się liczne warsztaty dla młodszych i starszych (m.in. warsztaty jogi, capoeiry, warsztaty plastyczne, warsztaty zero waste, warsztaty kulinarne).
 
Piknik jest częścią festiwalu Łódź Czterech Kultur, który odbędzie się w terminie 10-18 września 2021 r.
Na scenie usłyszymy muzykę pochodzącą z różnych kultur, między innymi afrykańską, żydowską i bałkańską. Nie zabraknie też wielokulturowego jedzenia!
Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu #EMPATIA
Zagrają:
🔹 Ablaye Badji
Ablaye Badji urodził się w senegalskim mieście Ziguinchor w sławnej rodzinie griotów (muzyków) – Cissokho. Otoczony przez bogactwo kulturowe i muzykę swoich przodków Ablaye zaczął swoją edukację muzyczną od zgłębienia tajników gry na tradycyjnych instrumentach takich jak djembe, kora, sabar, seourouba.
Jako profesjonalny muzyk gra na całym świecie. Jest założycielem The Badji Band. Nie tylko performer, ale także świetny kreatywny nauczyciel. Ablaye specjalizuje się w przekazywaniu tradycyjnych rytmów tak, aby uczniowie uczyli się w atmosferze przepełnionej radością.
🔹 Dawid Gurfinkiel i Kuba Jung
Dawid Gurfinkiel i Kuba Jung to część łódzkiego zespołu Jidyszkajt, łączącego tradycję żydowską z nowoczesnością.
W repertuarze grupy Jidyszkajt znajdują się zarówno żydowskie pieśni religijne, jaki i piosenki przedwojenne, śpiewane w jidysz. Są one prezentowane w zupełnie nowych, autorskich aranżacjach.
Utwory śpiewane w języku hebrajskim, aramejskim oraz w jidysz brzmią w nowym stylu – w aranżacjach łączących elementy jazzu, rocka i muzyki elektronicznej.
🔹 Balagan Show
Balagan Show tworzą 3 artystów z podstawowego składu Samokhin Band: Pavel Samokhin – prawdziwy kozak z nad Donem – trąbka, wokal, Armen Karapetyan – Ormianin z Erewania – perkusja, dhol, duduk, wokal, Wojtek Stępnik – Łodzianin – piano, akordeon, wokal. Zespół gra znane przeboje od prohibicji i latino, muzykę Izraela i odesskich rzezimieszków przez Kaukaz aż do ulic Pitersburga i sybirskiego szansonu…
🔹 Balkan Spirit Projekt
Balkan Spirit Projekt to serbsko-polski zespół wykonujący, we własnych aranżacjach, utwory pochodzące z różnych krajów półwyspu bałkańskiego.
W programie także warsztaty - więcej szczegółów wkrótce!
Wydarzenia organizowane w ramach projektu #empatia dofinansowanego ze środków Urzędu Miasta Łodzi
oraz dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kutury.

mkidn  Narodowe Centrum Kultury Narodowe Centrum Kultury

© 2020 Centrum Dialogu. Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

Godziny otwarcia

GODZINY OTWARCIA BUDYNKU:

poniedziałek - piątek od 11.00 do 18.00
sobota - niedziela od 12.00 do 16.00

(w tych godzinach można zwiedzać wystawy)
Wstęp do budynku i na wszystkie wystawy jest bezpłatny.


 

GODZINY OTWARCIA BIURA:

poniedziałek - piątek od 9.00 do 17.00
sobota - niedziela NIECZYNNE

 

Kalendarz

Facebook

Skontaktuj się z nami

Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi
ul. Wojska Polskiego 83, 91-755 Łódź
biuro@centrumdialogu.com

tel. +48 42 636 38 21
      +48 506 155 911

NIP 7262636381

RIK 1/2010

REGON 101022466

NUMER KONTA BANKOWEGO
Bank PKO SA 91 1240 3028 1111 0010 3752 7380