Łódź Miłości no.3 – Gramy pomagamy

tlo

Łódź Miłości płynie dalej! Idea zainicjowana przez dwójkę artystów: Olę Kozioł i Suavasa Lewego ma swój dalszy ciąg. Łódzcy muzycy po raz trzeci zagrają charytatywnie – w tym roku dla Sudanu Południowego. Zapraszamy do Centrum Dialogu 7 czerwca 2019 r. o 18.00. Wstęp na koncert jest wolny. Bardzo prosimy każdego uczestnika o wpłacenie dowolnej kwoty na rzecz działań PAH w Sudanie Południowym. Wystapią: Łukasz Lach, Ted Nemeth, Soniamiki, Mona Polaski, Łódzka Grupa Kuaedza.  Centrum Dialogu im. Marka Edelmana oraz Fabryka Sztuki pod patronatem Polskiej Akcji Humanitarnej zapraszają na koncert. Cały dochód z przeprowadzonej zbiórki zostanie przeznaczony na działania PAH w Sudanie Południowym.

 

Sudan Południowy uzyskał niepodległość w 2011 roku, po zakończeniu trwającej ponad 20 lat wojny domowej. Niestety, w rzeczywistości kraj jest wciąż skonfliktowany. Sytuację utrudniają również trudne warunki klimatyczne i kryzys ekonomiczny kraju. Wszystko to sprawia, że mieszkańcy Sudanu Południowego migrują w inne części kraju lub poza jego granice w poszukiwaniu bezpieczniejszego schronienia, wody i żywności.

Sytuacja w kraju jest bardzo niestabilna, a potrzeby humanitarne rosną z roku na rok. W lutym 2017 roku ONZ ogłosiła pierwszą od 6 lat klęskę głodu. Trudne warunki wzmagają również ryzyko wybuchu epidemii chorób przenoszonych drogą wodną.

Polska Akcja Humanitarna działa w Sudanie Południowym od 2006 roku. Priorytetem jest zapewnienie ludziom dostępu do czystej wody i bezpiecznych warunków higienicznych. Prowadzony jest również szeroki zakres działań z zakresu bezpieczeństwa żywnościowego. Osoby wewnętrznie przemieszczone, powracające do domów i lokalne społeczności wspierane są dystrybucjami przedmiotów pierwszej potrzeby i schronień.

PAH buduje i remontuje studnie, latryny i stacje mycia rąk. Dba o odpowiednie warunki sanitarne w szkołach. Edukuje z zakresu dobrych praktyk higienicznych i rozdaje pakiety z produktami niezbędnymi do zapewnienia sobie i swojej rodzinie odpowiedniego bezpieczeństwa higienicznego.

Chcemy pokazać, że Łódź ma wielkie serce i mimo napływających zewsząd złych informacji, mimo wszechogarniającej mowy nienawiści, zapraszamy na koncert, którego głównym hasłem jest miłość.

Podczas koncertu wystąpią łódzkie zespoły:

 

Łukasz Lach

Ted Nemeth

Soniamiki

Mona Polaski

Łódzka Grupa Kuaedza

W trakcie wieczoru przez wolontariuszy prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na działania w Sudanie Południowym. Bardzo prosimy o wasze wsparcie!

// KIEDY: 7 czerwca 2019 // piątek // godz. 18.00

// GDZIE: Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, ul. Wojska Polskiego 83, 91-455 Łódź

Wstęp na koncert jest wolny.

Bardzo prosimy każdego uczestnika o wpłacenie dowolnej kwoty na rzecz działań PAH w Sudanie Południowym.

 

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego  Narodowe Centrum Kultury Narodowe Centrum Kultury

© 2020 Centrum Dialogu. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Godziny otwarcia

GODZINY OTWARCIA BUDYNKU

Poniedziałek – piątek 11:00-18:00
Sobota – niedziela 12:00-16:00


W czasie godzin otwarcia można zwiedzać bieżące wystawy.
Ostatnie wejście na ekspozycje odbywa się
na pół godziny przed zamknięciem budynku
.


 

GODZINY OTWARCIA BIURA

poniedziałek - piątek od 9.00 do 17.00
sobota - niedziela NIECZYNNE

 

Kalendarz

Facebook

Skontaktuj się z nami

Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi
ul. Wojska Polskiego 83, 91-755 Łódź
biuro@centrumdialogu.com

tel. +48 42 636 38 21
      +48 506 155 911

NIP 7262636381

RIK 1/2010

REGON 101022466

NUMER KONTA BANKOWEGO
Bank Pekao S.A. 91 1240 3028 1111 0010 3752 7380