Koncert Moka Efti Orchestra

Wiadomość z dnia 13.09.2023

Festiwalowa Publiczności!

Właśnie dowiedzieliśmy się, że wokalistka, która miała uświetnić występ kultowego big bandu Moka Efti Orchestra - Severija - rozchorowała się na tyle poważnie, że nie będzie jej z nami w Wytwórni 16 września. Zespół natychmiast zaprosił do swojego koncertu postać wyjątkową, magiczną i barwną – Madame Le Pustra. To nie będzie ich debiut na jednej scenie, a repertuar nie ulegnie zmianie. Co więcej Madame była także obecna w serialu. Zagrała Edwinę Morell, właścicielkę nocnego klubu w 3 sezonie serialu „Babilon Berlin".

Kim jest Madame Le Pustra? To prawdziwa ikona sceny kabaretowej, czerpiąca natchnienie z niemieckiego Weimaru. Jej występy to połączenie sztuki, muzyki i teatru, które tworzą jedyny w swoim rodzaju spektakl dla zmysłów. Za sprawą swojego niezwykłego talentu, Madame Le Pustra wielokrotnie była na ustach krytyków, określana mianem „żyjącego ducha niemieckiego kabaretu". Jej fascynacja epoką przekłada się na każdy szczegół występów - od kostiumów po charakteryzację, od muzyki po narrację. Każdy, kto choć raz miał okazję zetknąć się z jej twórczością wie, że to nie tylko show. To podróż w czasie do złotych lat niemieckiego kabaretu, gdzie każda nuta, każdy ruch, każde słowo jest pełne pasji, życia i głębi.

Rozumiemy, że niektórzy z Państwa mogą być zawiedzeni brakiem Severiji na naszym Festiwalu - jednak to ludzka sprawa, życzmy jej zdrowia! Nie możemy się doczekać tego wyjątkowego wieczoru i przypominamy, że po koncercie czeka nas after party z dj Fagotem, a szykujemy dla Was także małą niespodziankę ze Szkołą Swinging Promised Land w Łodzi! Ta 22. edycja Festiwalu jest zdecydowanie wyjątkowa... w końcu odbywa się pod hasłem #tożsamość!

------

16 września na scenie klubu muzycznego Wytwórnia wystąpi legendarna Moka Efti Orchestra!
Kilkunastoosobowy Big Band da w Polsce jedyny występ, który odbędzie się w ramach Festiwalu Łódź Czterech Kultur!
 
Zespół jest doskonale znany fanom kultowego serialu „Babylon Berlin”, który wyreżyserował jeden z najlepszych twórców europejskiego kina, wielokrotnie nagradzany Tom Tykwer.
Ich muzyka to wybuchowa mieszanka łącząca wesoły ragtime, pulsujący szaleństwem swing i Charleston Big Band, przeplatana sentymentalnymi pieśniami, bluesowymi improwizacjami i klezmerskimi przygrywkami. Przy tej muzyce nogi same rwą się do tańca.
 
Twórcy Moka Efti Orchestra to weterani sceny muzycznej. Nikko Weidemann od dziesięcioleci jest zakorzeniony w międzynarodowej muzycznej subkulturze. Występował z Frankiem Zappą w wieku zaledwie 17 lat, później pracował z kultową formacją Einsturzende Neubauten, Neną i Nickiem Cavem. Od 2016 roku kieruje projektem Moka Efti Orchestra. Mario Kamien, to połowa znanego na scenie downtempo końca lat 90. duetu dZihan&Kamien, który nagrał m.in. muzykę do kultowego obrazu Arizona Dream, Emira Kusturicy. Sebastian Borkowski to utalentowany saksofonista i flecista, koncertujący na całym świecie z Jazzanovą i ulicznym zespołem MEUTE.
Ogromny, międzynarodowy sukces serialu sprawił, że Moka Efti Orchestra stała się pełnoprawnym zespołem, który zaczął koncertować i występować w całej Europie. Korzystając z momentu popularności, orkiestra wydała debiutancki album „Erstausgabe" w 2020 roku, a teraz prezentuje drugi album „Telegramm".

Po koncercie zapraszamy na afterparty, które przeniesie nas w klimat rodem z klubu Moka Efti.

Kup bilety
Bilety: 90 zł w przedsprzedaży do 27 czerwca 2023.
od 28 czerwca:
120 zł bilet normalny
100 zł bilet z kartą Klubu Wytwórni
https://www.bilety24.pl/koncert/1143-fl4k-23-koncert-moka-efti-orchestra-feat-severija-90112?id=491194&fbclid=IwAR0UgzdnWSirKTtTA-3_EeIatOvTJ-w5bt1hrNXKd9nVKrV4VRb3d216URc

Kupując bilet na wydarzenia w ramach Festiwalu Łódź Czterech Kultur, otrzymasz kod rabatowy do zakupu biletów na Igrzyska Wolności (Bilety dostępne na stronie https://sklep.liberte.pl/.../karnet-na-igrzyska-wolnosci.../) - partnera Festiwalu.
Koncert jest współfinansowany z dotacji Miasta Łodzi oraz Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego  Narodowe Centrum Kultury Narodowe Centrum Kultury

© 2020 Centrum Dialogu. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Godziny otwarcia

GODZINY OTWARCIA BUDYNKU

Poniedziałek – piątek 11:00-18:00
Sobota – niedziela 12:00-16:00


W czasie godzin otwarcia można zwiedzać bieżące wystawy.
Ostatnie wejście na ekspozycje odbywa się
na pół godziny przed zamknięciem budynku
.


 

GODZINY OTWARCIA BIURA

poniedziałek - piątek od 9.00 do 17.00
sobota - niedziela NIECZYNNE

 

Kalendarz

Facebook

Skontaktuj się z nami

Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi
ul. Wojska Polskiego 83, 91-755 Łódź
biuro@centrumdialogu.com

tel. +48 42 636 38 21
      +48 506 155 911

NIP 7262636381

RIK 1/2010

REGON 101022466

NUMER KONTA BANKOWEGO
Bank Pekao S.A. 91 1240 3028 1111 0010 3752 7380