„Rybna” pokaz filmu Joanny Sikorzanki i Łukasza z Bałut

There is no translation available.

29 listopada o 18.00 w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana (ul. Wojska Polskiego) odbędzie się premiera filmu „Rybna” Joanny Sikorzanki i Łukasza z Bałut. Po pokazie filmu odbędzie się spotkanie z twórcami prowadzone przez Joannę Podolską.
Rybna - Fischstrasse - Fischgasse.
O ulicy Rybnej można bardzo dużo opowiadać. Jest to jedna z najlepiej udokumentowanych i ciekawych przestrzeni naszego miasta.
Zafascynowana nią Joanna Sikorzanka wielokrotnie przywoływała jej obraz w swoich reportaż radiowych i literackich. Tym razem, wspólnie ze znanym wszytkim dokumentalistą i piewcą Bałut Łukaszem z Bałut zrealizowali film o ulicy Rybnej, ukazujący historię niektórych jej mieszkańców z czasów łódzkiego getta.
Realizacja: Joanna Sikorzanka i Łukasz z Bałut
Czas trwania: 25 minut
➖
Projekt „BAŁUTY STARE/NOWE” ma na celu przybliżenie szerszej publiczności współczesnego wyglądu bałuckiej „dzielnicy”, sylwetek jej mieszkańców (głównie artystów i dziennikarzy) oraz kultowych miejsc – oczami ludzi, którzy wychowali się tutaj lub stykają się z Bałutami i bałuciarzami. Których Bałuty zachwyciły i wciąż zachwycają lub odstraszyły i chcą nam o tym opowiedzieć. Mamy nadzieję, że projekt będzie rozwijał się w kolejnych latach i zainteresuje współczesnych i byłych mieszkańców Łodzi oraz innych pasjonatów naszego miasta z Polski i świata, bo – jak powiedział jeden z rozmówców Tadeusza Gincara w jego reportażu: „Bałuty słyną nie tylko na województwo, ale na całą Polskę”.
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
Wydarzenie towarzyszące projektowi BAŁUTY STARE/NOWE dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”.
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu "Wszystkich kochać, nikogo nie oszczędzać! Całoroczne rozbudzanie #Empatii", dofinansowano przez Urząd Miasta Łodzi oraz Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu. 

mkidn  Narodowe Centrum Kultury Narodowe Centrum Kultury

© 2020 Dialogue Center. Co-financed by the National Center for Culture as part of the Culture on the Web program.

Opening hours

BUILDING OPENING HOURS 

Monday - Friday from 11 AM to 6 PM
Saturday - Sunday from 12.00 PM to 6 PM

Admission to the building and all exhibitions
is free.

During the opening hours you can visit current exhibitions.
The last entrance to the exhibitions takes place half an hour before the closing of the building.


 

OFFICE OPENING HOURS

Monday - Friday from 9 AM to 5 PM
Saturday - Sunday CLOSED

Calendar

Contact us!

Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi
ul. Wojska Polskiego 83, 91-755 Łódź
biuro@centrumdialogu.com

tel. +48 42 636 38 21
      +48 506 155 911

VAT ID PL7262636381

RIK 1/2010

REGON 101022466

BANK ACCOUNT
Bank Pekao S.A. 91 1240 3028 1111 0010 3752 7380