FIKOŁKI W KARMNIKU. WARSZAT RODZINNY Z CYKLU KARMNIK

There is no translation available.

5 maja w niedzielę, o godz. 12:00 zapraszamy do Centrum Dialogu na "Fikołki w Karmniku", ostatni z cyklu pięciu rodzinnych warsztatów w duchu Porozumienia Bez Przemocy (NVC) pod wspólną nazwą KARMNIK. 

W maju świat jest piękny! To dobry moment, żeby karmić potrzebę radości życia! W maju będzie to łatwe, a potrzeby łatwości, lekkości, humoru też czekają na swoją porcję uwagi!
Będziemy ćwiczyć proste sposoby na zbudowanie swojej strefy komfortu i po prostu spontanicznie bawić się, przeżywać małe przygody, kreować i fikać koziołki w Karmniku! To też są przecież bardzo ważne potrzeby!

 Warsztat jest bezpłatny, ale obowiązują na niego zapisy poprzez formularz: https://forms.gle/YY6pT1GcP4aPCpjq6

Bardzo prosimy o uprzedzanie nas na maila: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. w razie niemożności uczestnictwa w zajęciach przynajmniej dobę przed ich rozpoczęciemi. Nasza lista rezerwowa jest zazwyczaj długa. Jeżeli nie skorzystacie Państwo z warsztatów, na wolne miejsce wskoczy inny chętny!

O CYKLU KARMNIK:

Wg idei Porozumienia Bez Przemocy (NVC) stworzonej przez Marshalla Rosenberga, amerykańskiego psychologa żydowskiego pochodzenia, zaspokajanie potrzeb jest głównym motorem wszelkiego działania i warunkiem naszego dobrostanu. Żeby móc o te potrzeby zadbać, nakarmić je, dobrze jest przyjrzeć im się z bliska. Przypomnieć sobie o nich i nauczyć się je rozpoznawać tak,żeby móc je nazywać po imieniu.

Każde spotkanie poświęcone będzie konkretnej grupie potrzeb, od najbardziej podstawowych potrzeb ciała, do tych bardziej złożonych związanych z przeróżnymi relacjami: z sobą samym, z innymi ludźmi i ze światem. W czasie zajęć korzystać będziemy z wybranych elementów wystawy „Elementarz empatii”. Inspirować nas będą także piękne i mądre książki obrazkowe, a na deser zaproponujemy nieszablonowe działania plastyczne.

Cykl pomyślany jest tak, że 5 spotkań przekazuje całość myśli związanej z potrzebami. Uczestnictwo we wszystkich 5 pozwoli zaprzyjaźnić się z potrzebami najpełniej, ale nawet udział w pojedynczymwarsztacie to korzyść.

Nasze spotkania odbywać się będą raz w miesiącu, zawsze w niedzielę. Każde potrwa ok.1,5-2 godzin.

Zapraszamy do nas drużynyrodzinne, wspólnie dorosłych i dzieci. 

Warsztaty poprowadzi Katarzyna Samosiej, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Jako artystka zajmuje się sztuką książki i ilustracją. Swoje prace prezentowała na wielu wystawach w Polsce i za granicą. Jako arteterapeutka realizuje autorskie projekty artystyczne, prowadzi warsztaty dla dzieci i dorosłych, propagujące czytanie oraz promujące mądre i piękne książki.

Warsztaty wspiera Wydawnictwo Studio Koloru www.studiokoloru.eu, które przekaże drobne upominki dla naszych gości oraz związane z tematami zajęć książki, do rozlosowania wśród nich.

 

mkidn  Narodowe Centrum Kultury Narodowe Centrum Kultury

© 2020 Dialogue Center. Co-financed by the National Center for Culture as part of the Culture on the Web program.

Opening hours

BUILDING OPENING HOURS 

Monday - Friday from 11 AM to 6 PM
Saturday - Sunday from 12.00 PM to 6 PM

Admission to the building and all exhibitions
is free.

During the opening hours you can visit current exhibitions.
The last entrance to the exhibitions takes place half an hour before the closing of the building.


 

OFFICE OPENING HOURS

Monday - Friday from 9 AM to 5 PM
Saturday - Sunday CLOSED

Calendar

Contact us!

Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi
ul. Wojska Polskiego 83, 91-755 Łódź
biuro@centrumdialogu.com

tel. +48 42 636 38 21
      +48 506 155 911

VAT ID PL7262636381

RIK 1/2010

REGON 101022466

BANK ACCOUNT
Bank Pekao S.A. 91 1240 3028 1111 0010 3752 7380