Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Dyrektorzy - zapraszamy do udziały w projekcie "The Beit Project - Łódź 2015"

BEIT

Zapraszamy łódzkie szkoły podstawowe i gimnazja do udziału w pilotażowej polskiej edycji "The Beit Project - Łódź 2015"

 

Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Dyrektorzy,

Po raz pierwszy w Polsce zapraszamy do współpracy w ramach innowacyjnego projektu społeczno - edukacyjnego wspieranego przez Unię Europejską. Celem The Beit Project jest przekształcenie miejskich przestrzeni w edukacyjne platformy, które staną się forum debaty łączącej historię  z problemami współczesności.                 
    
Projekt zainaugurowany został w Paryżu w 2011 roku w przestrzeni związanej z dziedzictwem kultury żydowskiej. Od tego momentu poszerzał swój zasięg sięgając do miejsc związanych z pamięcią i historią w różnych kontekstach kulturowych. Dotychczas edycje The Beit Project  odbyły się  w Barcelonie, Rzymie, Brukseli, Berlinie, a w najbliższym czasie będą miały miejsce w Londynie i Łodzi.  Więcej informacji  na temat projektu znajdą Państwo w broszurze załączonej do wiadomości.Szansę na udział w projekcie pragniemy dać każdej z łódzkich szkół, jednak ilość miejsc jest ograniczona. Mamy nadzieje, że w następnych latach projekt będzie się rozrastał i coraz więcej szkół będzie mogło brać w nim udział.  W edycji pilotażowej postanowiliśmy zatem zorganizować eliminacje. Czego oczekujemy? Przede wszystkim zaangażowania i pomysłowości. Z racji tego, iż misją wydarzenia jest m.in. zestawienie różnorodności     i odmienności dotyczących samych uczestników,  a pożądanym rezultatem wzajemna akceptacja i dążenie do osiągnięcia wspólnego celu, proponujemy poniższe rozwiązanie:Odpowiedzcie na pytania : „ Czym wasza klasa/szkoła różni się od innych? Kim jesteście? Skąd jesteście? Co wam się podoba, a co nie w waszym mieście? Czemu to akurat wasza klasa powinna wziąć udział w projekcie?”Pokażcie nam, że jesteście klasą z klasą! Zaskoczcie nas zróżnicowaniem, które panuje w Waszej klasie. Pochwalcie się tym, że „inny” nie znaczy „nudny”. Czekamy na krótkie filmy ( 2-3 min.), które nakręcicie kierując się motywem przewodnim. Możecie kręcić komórkami, aparatami, czymkolwiek. Ważny jest pomysł. Na krótkie formy audiowizualne przygotowane przez uczniów pod opieka wychowawcy czekamy do 15 maja.  Do dnia 30 maja rozstrzygniemy eliminacje i ogłosimy wyniki, przy czym organizatorzy ze względu na specyfikę projektu , w którym  szkoły/klasy będą dobierane parami  zastrzegają, iż wraz z wycofaniem się jednej ze szkół mogą nastąpić zmiany w ostatecznej kwalifikacji.Główna część projektu – sesje edukacyjne w przestrzeni miejskiej, w których dzieci i młodzież najpierw zbudują własną szkołę, gdzie samodzielnie mają odkryć historię i znaczenie danego miejsca mając za przewodników artystów, edukatorów i animatorów, a następnie przy pomocy otrzymanych kamer opowiedzieć ją innym – będą miały miejsce w październiku 2015 roku, a uwieńczone zostaną pokazem najlepszych prac uczniów na gali końcowej w sali kinowej Centrum Dialogu im. Marka Edelmana.
 
Jeśli mają Państwo pytania, bądź potrzebują więcej informacji bardzo proszę o kontakt pod numerem telefonu {+48} 507101296, bądź adresem mailowym :Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Materiały do pobrania: THE BEIT PROJECT - materiały dla szkół

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego  Narodowe Centrum Kultury Narodowe Centrum Kultury

© 2020 Centrum Dialogu. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Godziny otwarcia

GODZINY OTWARCIA BUDYNKU

Poniedziałek – piątek 11:00-18:00
Sobota – niedziela 12:00-16:00


W czasie godzin otwarcia można zwiedzać bieżące wystawy.
Ostatnie wejście na ekspozycje odbywa się
na pół godziny przed zamknięciem budynku
.


 

GODZINY OTWARCIA BIURA

poniedziałek - piątek od 9.00 do 17.00
sobota - niedziela NIECZYNNE

 

Kalendarz

Facebook

Skontaktuj się z nami

Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi
ul. Wojska Polskiego 83, 91-755 Łódź
biuro@centrumdialogu.com

tel. +48 42 636 38 21
      +48 506 155 911

NIP 7262636381

RIK 1/2010

REGON 101022466

NUMER KONTA BANKOWEGO
Bank Pekao S.A. 91 1240 3028 1111 0010 3752 7380