Cykl warsztatów rodzinnych KARMNIK

18 lutego o godz. 12:00 odbędą się kolejne rodzinne warsztaty z cyklu KARMNIK pt. „Syte serce".
Jest to cykl warsztatów w duchu Porozmienia Bez Przemocy wokół tematu potrzeb. Podczas warsztatów będzie można przyjrzeć im się z bliska i je nakarmić.  

Warsztaty są bezpłatne, ale obowiązują na nie zapisy.
EDIT: BRAK JUŻ WOLNYCH MIEJSC NA WARSZTATY
Zapraszamy!
 
------
 
Wg idei Porozumienia Bez Przemocy (NVC) stworzonej przez Marshalla Rosenberga, amerykańskiego psychologa żydowskiego pochodzenia, zaspokajanie potrzeb jest głównym motorem wszelkiego działania i warunkiem naszego dobrostanu. Żeby móc o te potrzeby zadbać, nakarmić je, dobrze jest przyjrzeć im się z bliska. Przypomnieć sobie o nich i nauczyć je rozpoznawać tak, żeby móc je nazywać po imieniu.
Każde spotkanie poświęcone będzie konkretnej grupie potrzeb, od najbardziej podstawowych potrzeb ciała, do tych bardziej złożonych związanych z przeróżnymi relacjami: z sobą samym, z innymi ludźmi i ze światem.
W czasie zajęć korzystać będziemy z wybranych elementów wystawy „Elementarz empatii”. Inspirować nas będą także piękne i mądre książki obrazkowe, a na deser zaproponujemy nieszablonowe działania plastyczne.

Zapraszamy do nas drużyny rodzinne, wspólnie dorosłych i dzieci. Dobrze, żeby najmłodszy uczestnik miał przynajmniej
5 -6 lat.
Warsztaty poprowadzi Katarzyna Samosiej, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Jako artystka zajmuje się sztuką książki i ilustracją. Swoje prace prezentowała na wielu wystawach w Polsce i za granicą. Jako arteterapeutka realizuje autorskie projekty artystyczne, prowadzi warsztaty dla dzieci i dorosłych, propagujące czytanie oraz promujące mądre i piękne książki.
Warsztaty są bezpłatne, ale obowiązują na niego zapisy przez formularz. Zapisy na warsztaty ruszają na ok. 2 tygodnie przed planowanym warsztatem.

Bardzo prosimy o uprzedzanie nas na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w razie niemożności uczestnictwa w zajęciach przynajmniej dobę przed ich rozpoczęciemi. Nasza lista rezerwowa jest zazwyczaj długa. Jeżeli nie skorzystacie Państwo z warsztatów, na wolne miejsce wskoczy inny chętny!
 
Menu Karmnika:
 
1. Wspólny karmnik
21.01.2024 godz. 12:00 (Dzień Babci i Dzień Dziadka)
Mówi się, że „nikt z nas nie jest samotną wyspą”. Każdy, choć intensywność tych potrzeb może być różna, potrzebuje związków z ludźmi (przynależności, wpływu, bliskości, bycia wziętym pod uwagę, bezpieczeństwa emocjonalnego, empatii). Mnóstwo z tych potrzeb może zaspokajać rodzina, a jeśli rodzina to przecież także babcia i dziadek! W miesiącu, w którym obchodzimy święta tych, którzy często swoim ciepłem i uwagą karmią szczodrze całą resztę „stada”, pochylimy się właśnie nad potrzebą dobrych relacji.
Te już się odbyły:-)
 
2. Syte serce
18.02.2024 godz. 12:00
Luty to miesiąc z czerwonym sercem tle! Coraz bardziej popularne stają się Walentynki i obdarzanie wtedy innych oznakami swojej sympatii. Ale czy pamiętamy też o okazywaniu troski i ciepła samemu sobie? Czy dbamy o potrzebę kontaktu ze sobą, autentyczności, świadomości, kreatywności, samoakceptacji, osiągnięć, zaufania, świętowania?
W czasie lutowego spotkania karmić będziemy własne serca. Bo żeby móc kochać innych, warto umieć czule pogadać ze samym sobą.
Kliknij tutaj żeby zapisać się na zajęcia.
 
 
3. Dla wszystkich starczy miejsca
10.03.2024 godz. 12:00 (Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn)
Kiedy mówimy o „wielkim człowieku”, najczęściej na myśl przychodni nam postać mężczyzny. Kultura, tradycja, szkoła tak świat uformowały. A przecież historia zna wiele równie wielkich, choć mniej znanych kobiet! W marcu przyjrzymy się sylwetki kilkunastu superbohaterek, które zmieniły świat na lepsze. A żeby było sprawiedliwie, przypomnimy też postaci mniej znanych męskich superbohaterów. Będą oni dla nas wzorami dbania o potrzebę autonomii, możliwości wyboru, wolności, przestrzeni, spontaniczności i niezależności.
 
4. Boso, z bliska
21.04.2024 godz. 12:00 (Dzień Ziemi)
W kwietniu świętujemy Dzień Ziemi, naszego wspólnego domu, który nas nosi, karmi, często zachwyca swoim pięknem. Celebrowanie związku ze światem (piękna, kontaktu z przyrodą, harmonii, spójności) to także ważne potrzeby i o nie tym razem będziemy się troszczyć. A kontakt z otoczeniem umożliwiają nam przecież nasze zmysły! Będziemy więc stroić te czułe instrumenty i zastanawiać się, jak dbać o nasze ciała i o potrzeby fizyczne, żeby cieszyć się życiem i relacją ze światem jak najpełniej.
 
5. Fikołki w Karmniku
05.05.2024 godz. 12:00 (Dzień Tolerancji i Praw Człowieka)
W maju świat jest piękny! To dobry moment, żeby karmić potrzebę radości życia! W maju będzie to łatwe, a potrzeby łatwości, lekkości, humoru też czekają na swoją porcję uwagi!
Będziemy ćwiczyć proste sposoby na zbudowanie swojej strefy komfortu i po prostu spontanicznie bawić się, przeżywać małe przygody, kreować i fikać koziołki w Karmniku! To też są przecież bardzo ważne potrzeby!
. . . . . . . . . . . . . .

Warsztaty wspiera Wydawnictwo Studio Koloru www.studiokoloru.eu, które przekaże drobne upominki dla naszych gości oraz związane z tematami zajęć książki, do rozlosowania wśród nich.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego  Narodowe Centrum Kultury Narodowe Centrum Kultury

© 2020 Centrum Dialogu. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Godziny otwarcia

GODZINY OTWARCIA BUDYNKU

Poniedziałek – piątek 11:00-18:00
Sobota – niedziela 12:00-16:00


W czasie godzin otwarcia można zwiedzać bieżące wystawy.
Ostatnie wejście na ekspozycje odbywa się
na pół godziny przed zamknięciem budynku
.


 

GODZINY OTWARCIA BIURA

poniedziałek - piątek od 9.00 do 17.00
sobota - niedziela NIECZYNNE

 

Kalendarz

Facebook

Skontaktuj się z nami

Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi
ul. Wojska Polskiego 83, 91-755 Łódź
biuro@centrumdialogu.com

tel. +48 42 636 38 21
      +48 506 155 911

NIP 7262636381

RIK 1/2010

REGON 101022466

NUMER KONTA BANKOWEGO
Bank Pekao S.A. 91 1240 3028 1111 0010 3752 7380