Budda w getcie / spotkanie z autorką książki

26 października o 17.00 w Bibliotece Wolność (plac Wolności 4) odbędzie się spotkanie z autorką książki „Budda w getcie. Duchowa wędrówka w głąb Holocaustu", Ellen Korman Mains.
Spotkanie będzie po angielsku z tłumaczeniem na język polski.
 
Książkę przełożył Robert Sudół.
Kiedy córka łódzkiej Żydówki ocalałej z Holokaustu przeżywa osobliwe chwile w pociągu jadącym przez Niemcy, jej dotychczasowe życie w Ameryce czeka nagły zwrot. Aby pogodzić podstawową dobroć z niewypowiedzianym cierpieniem zadanym ludziom przez ludzi, Ellen przekracza więzi rodzinne i granice wytyczone przez religie i dociera do głębszej prawdy. W Polsce, kraju przodków, ożywa skostniała bolesna przeszłość rodziny, a wtedy dochodzi do uleczającego spotkania traumy i przebudzenia duchowego.
„Budda w getcie to do bólu uczciwa i inspirująca książka. Ellen konfrontuje się z najmroczniejszą otchłanią ludzkich doświadczeń i w sposób nadzwyczaj uczciwy usiłuje znaleźć własną drogę, aby żyć w tym niedoskonałym świecie i choćby odrobinę go naprawić. Jej duchowa ścieżka nie jest moją ścieżką, ale jej uczciwość i autentyczność są dla mnie wielce inspirujące.”
−Michael Schudrich, Naczelny Rabin Polski
„Książka Ellen Korman Mains to osobista opowieść o duchowej podróży w poszukiwaniu tożsamości. To także poruszająca refleksja o istocie człowieczeństwa w obliczu nietolerancji, przemocy, ludobójstwa. Żydzi, chrześcijanie, buddyści – najpierw jesteśmy ludźmi. . . Szacunek dla odmienności, solidarność, troska i współodczuwanie to wartości, które zawsze będą aktualne. O tym właśnie jest ta książka.”
−Rafał Pankowski, profesor Collegium Civitas, współzałożyciel Stowarzyszenia „NIGDY WIĘCEJ”
„Budda w getcie to przejmująca opowieść o tym, że nawet Holocaust nie mógł stać się ostatecznym rozwiązaniem tego, co zostało powiązane i co dalej się splata w obcowaniu żywych i umarłych.”
−Krzysztof Czyżewski, Autor W stronę Xenopolis

W grafice wykorzystano elementy z okładki książki.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego  Narodowe Centrum Kultury Narodowe Centrum Kultury

© 2020 Centrum Dialogu. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Godziny otwarcia

GODZINY OTWARCIA BUDYNKU

Poniedziałek – piątek 11:00-18:00
Sobota – niedziela 12:00-16:00


W czasie godzin otwarcia można zwiedzać bieżące wystawy.
Ostatnie wejście na ekspozycje odbywa się
na pół godziny przed zamknięciem budynku
.


 

GODZINY OTWARCIA BIURA

poniedziałek - piątek od 9.00 do 17.00
sobota - niedziela NIECZYNNE

 

Kalendarz

Facebook

Skontaktuj się z nami

Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi
ul. Wojska Polskiego 83, 91-755 Łódź
biuro@centrumdialogu.com

tel. +48 42 636 38 21
      +48 506 155 911

NIP 7262636381

RIK 1/2010

REGON 101022466

NUMER KONTA BANKOWEGO
Bank Pekao S.A. 91 1240 3028 1111 0010 3752 7380