Julia Mrówczyńska

Julia Mrówczyńska

Jestem absolwentką etnologii i historii sztuki na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Łódzkiego oraz Podyplomowych Studiów Muzealniczych w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Z zawodu jestem muzealnikiem, przez wiele lat związanym z Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi jako edukator. Tu poznałam dobrze wielokulturową historię Łodzi i łódzkiego przemysłu włókienniczego. Zainteresowanie tą tematyką rozwijałam na kursie przewodników miejskich. Pełniłam również funkcję wykładowcy prowadząc autorskie zajęcia łączące w sobie wykłady z tematyki wielokulturowej Łodzi i historii sztuki z wycieczkami tematycznymi, najpierw na studiach podyplomowych dla nauczycieli w Centrum Rozwoju Edukacji dr Beaty Owczarskiej a następnie na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Akademii Humanistyczno - Ekonomicznej.

Od kilkunastu lat pracuję na stanowisku specjalisty ds. projektów i pozyskiwania funduszy w kilku instytucjach, m.in. Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Zajmuję się aplikowaniem o dofinansowanie, koordynowaniem, prowadzeniem i rozliczaniem projektów finansowanych ze środków europejskich głównie w obszarze edukacji i kultury, ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz innych źródeł.

W Centrum Dialogu pracuję od listopada 2022 r. jako specjalistka ds. pozyskiwania i rozliczania funduszy. Praca tutaj jest idealnym połączeniem moich doświadczeń zawodowych i zainteresowań.

W sprzeczności do zainteresowań zawodowych, prywatnie najlepiej czuję się na wsi i polnych drogach. Nad miejski zgiełk przedkładam spokojną prowincję, na której życie pływne wolniej. Lubię podróżować po Polsce, a relaksuję się gotując i uprawiając ogródek.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego  Narodowe Centrum Kultury Narodowe Centrum Kultury

© 2020 Centrum Dialogu. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Godziny otwarcia

GODZINY OTWARCIA BUDYNKU

Poniedziałek – piątek 11:00-18:00
Sobota – niedziela 12:00-16:00


W czasie godzin otwarcia można zwiedzać bieżące wystawy.
Ostatnie wejście na ekspozycje odbywa się
na pół godziny przed zamknięciem budynku
.


 

GODZINY OTWARCIA BIURA

poniedziałek - piątek od 9.00 do 17.00
sobota - niedziela NIECZYNNE

 

Kalendarz

Facebook

Skontaktuj się z nami

Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi
ul. Wojska Polskiego 83, 91-755 Łódź
biuro@centrumdialogu.com

tel. +48 42 636 38 21
      +48 506 155 911

NIP 7262636381

RIK 1/2010

REGON 101022466

NUMER KONTA BANKOWEGO
Bank Pekao S.A. 91 1240 3028 1111 0010 3752 7380