Centrum Dialogu im. Marka Edelmana
  • EN

WYSTAWA

Reedycja książki "Tajne Państwo"


Karski Tajne-panstwo 500pcxW Roku Karskiego, w 100. rocznicę urodzin autora i 70. rocznicę światowej premiery „Tajnego państwa” prezentujemy oczekiwane od kilku lat nowe wydanie legendarnej książki.
Jan Karski: najsłynniejszy kurier Polskiego Państwa Podziemnego. On pierwszy przekazał informacje o eksterminacji Żydów rządom zachodnich sojuszników. Mimo wysiłków Karskiego interwencja aliantów nigdy nie nastąpiła. Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata, honorowy obywatel Izraela, odznaczony Orderem Orła Białego i Prezydenckim Medalem Wolności przez Baracka Obamę. Kilka dni temu Senat USA oddał hołd życiu i spuściźnie Karskiego i wyraził wdzięczność za jego wysiłki by zaalarmować świat o zbrodniach nazistowskich w okupowanej Polsce w czasie II Wojny Światowej.
Tajne państwo: wydana w 1944 r. książka odniosła olbrzymi sukces w USA, została przetłumaczona na kilkanaście języków. Opowieść o Polskim Państwie Podziemnym i misji Karskiego poruszyła cały świat. Swą najważniejszą książkę Karski dyktował po angielsku z wielkim talentem opowiadacza. Lektura wciąga, trzyma w napięciu, barwny język przykuwa uwagę. Nowe, uwspółcześnione tłumaczenie ma trafić do młodego pokolenia Polaków.


Spotkanie o książce odbędzie się 26 kwietnia, o godz. 17:00 w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana (ul. Wojska Polskiego 83).

 

 

© 2019. Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi.