Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi

75. Rocznica Likwidacji Litzmannstadt Ghetto

Szanowni Państwo,
zapraszamy na uroczyste obchody 75. rocznicy likwidacji Litzmannstadt Getto, które odbędą się w Łodzi 29 sierpnia 2019 r. To symboliczna data – w sierpniu 1944 r. z łódzkiego getta wywiezieni zostali przez niemieckich okupantów do Auschwitz-Birkenau ostatni mieszkańcy zamkniętej dzielnicy. Potem getto zostało zlikwidowane.

Łódź, która przed wojną była bardzo ważnym ośrodkiem żydowskiej kultury, nauki i handlu, pamięta o swoich mieszkańcach, a także o tysiącach Żydów z podłódzkich miasteczek oraz wielu miast w Europie, którzy stracili tu życie lub stąd zostali wywiezieni do obozów zagłady.

W tym roku przypada okrągła 75. rocznica tych tragicznych wydarzeń. Zapraszamy tych, którzy przeżyli - Ocalałych z Litzmannstadt Getto, ich rodziny z całego świata, a także miesz- kańców Łodzi i regionu oraz wszystkich, którzy chcą oddać hołd ofiarom Zagłady.

Główne uroczystości rozpoczną się 29 sierpnia 2019 r. o godz. 11 na cmentarzu żydowskim w Łodzi i o godz. 12.30 na stacji Radegast. Wydarzenia towarzyszące planowane są w dniach 25 - 31 sierpnia.

Organizacją uroczystości zajmuje się Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi (www.centrumdialogu.com).

Będziemy wdzięczni za potwierdzenie Państwa udziału na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod nr tel. (+48 42) 636 38 21 / +48 506 155 911.

Z poważaniem,