Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi

WYSTAWY STAŁE

EDELMAN. KOMIKS

Wystawa wybranych plansz komiksowych pochodzących z powieści graficznej „EDELMAN”. W swojej pracy autorzy wykorzystują oryginalne fotografie, by jak najdokładniej opowiedzieć losy Marka Edelmana. Publikacja ukazuje życie Marka Edelmana - Polaka, Żyda, lekarza, powstańca, opozycjonisty, człowieka, który zawsze starał się przeciwstawiać złu i stawać po stronie słabszych.

Komiks ukazuje Marka Edelmana, jako człowieka, który wielokrotnie musiał podejmować się walki o wolność dla siebie i innych. Poznamy go też jako działacza antykomunistycznej opozycji demokratycznej, w którą zaangażował się nie bacząc na konsekwencje. W końcu zaś tego, który doczekał wolnej Polski i nie zamilkł, angażując się w rozwiązanie kolejnych konfliktów, jak ten w byłej Jugosławii.

Autorzy komiksu, to zespół doświadczonych twórców: Michał Arkusiński – rysownik, Maciej Cholewiński – scenarzysta, Piotr Kasiński – scenarzysta, Katarzyna Tośta – koordynatorka wydania publikacji.

Wystawa składa się z 11 plansz komiksu na piankach w formacie 50 x 70 cm.

Kontakt: Magdalena Kamińska, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kategoria: