Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi
  • EN

Koncert Raphaela Rogińskiego

raphael_roginskiW niedzielę, 12 czerwca o godzinie 19.00, Centrum Dialogu zaprasza do Muzeum Miasta Łodzi na koncert Raphaela Rogińskiego - Muzyka jidysz na gitarę.

Raphael Rogiński – wykształcony klasycznie i jazzowo gitarzysta, kompozytor, autor muzyki teatralnej, lider wielu intrygujących artystycznie projektów (min. Shofar, Cukunft, Droom), etnomuzykolog oddający się z wielką pasją badaniom żydowskich tradycji muzycznych, a przede wszystkim niekwestionowany guru polskiej sceny nowej muzyki żydowskiej.

Muzyka jidysz na gitarę to solowy projekt Rogińskiego. Powstał niedawno, a pierwszą prezentację miał na tegorocznej edycji Festiwalu Nowa Muzyka Żydowska. Składa się z tradycyjnych utworów funkcjonujących w obrębie kultury muzycznej języka jidysz, niezwykle współcześnie opracowanych przez artystę, oraz autorskich, inspirowanych tradycją kompozycji Raphaela.

Koncert stanowi idealny wizerunek muzycznego mostu łączącego przeszłość z przyszłością. Pełen jest charakterystycznej dla Rogińskiego ekspresji, doskonale splatającej żywiołowość z nostalgią, a przefiltrowane brzmieniowo emocje tworzą zdarzenie wręcz magiczne.

Bezpłatne wejściówki na to wydarzenie można rezerwować telefonicznie (0-42 636-38-21) bądź przez e-mail (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), w tytule wpisując MUZYKA JIDYSZ NA GITARĘ. Zarezerwowane wejściówki należy odebrać najpóźniej do 10 czerwca w biurze Centrum Dialogu na Placu Wolności 5; po upływie tego terminu rezerwacje zostaną anulowane. Ilość wejściówek ograniczona.