Chanuka 2019 / brak biletów

chanuka 2019 fej tlo bez daty

Brak biletów! 

29 grudnia o 17.00 zapraszamy do Centrum Dialogu im. Marka Edelmana na wieczór chanukowy. 8 świeczkę w chanukiji zapali Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich. O święcie świateł, tradycjach i zwyczajach opowie Symcha Keller, usłyszymy także koncert w jego wykonaniu z akompaniamentem gitarzysty Pawła Stępnika. Na wydarzenie obowiązują bilety w cenie 10 zł do kupienia w recepcji Centrum Dialogu im. Marka Edelmana ul. Wojska Polskiego 83, 91-755 Łódź, od poniedziałku do piątku 9 - 18, sobota - niedziela 12 - 18. Płatność tylko gotówką. Liczba miejsc ograniczona.
Prosimy o przybycie na wydarzenie 15 minut wcześniej, o 16.45.

Chanuka nazywana też Świętem Świateł jest uznawana za jedno z najważniejszych i najradośniejszych świąt judaizmu. Chanuka to święto, które odwołuje się silnie do historii narodu żydowskiego.
Jest świętem radości, w którym szczególną rolę pełni światło. Przez osiem kolejnych wieczorów zapala się świecznik – chanukiję – z dziewięcioma ramionami, z których jedno – szamasz (sługa) – służy do trzymania dodatkowej świecy. Chanuka wiąże się także z pysznym, ale bardzo kalorycznym jedzeniem. Najpopularniejsze są pączki oraz placki ziemniaczane (letkes). Obie te potrawy łączy smażenie na głębokim oleju, co ma kojarzyć się z cudem chanukowym.