Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi
  • EN

Literackie obrazy Łodzi

2lwy event facebook

29 października 2019 r. o 18.00 zapraszamy do Centrum Dialogu im. Marka Edelmana na spotkanie z autorami książki „Dwa lwy i teatr”: Piotrem Jarmołowiczem i Jackiem KusińskimNiesprawiedliwie zapomniana, fascynująca historia "Recepty na miliony" Bolesława Lesmana - jednej z najlepszych i najważniejszych książek o Łodzi, jakie kiedykolwiek napisano.

Splot historycznych okoliczności, zezowate szczęście i niezwykła wierność osobistemu dekalogowi uniemożliwiły Lesmanowi zaznaczenie się w pamięci pokoleń. Dziś Bolesław Lesman nie ma nawet biograficznej notki w Wikipedii.

Powieść sensacyjna o Łodzi pt."Dwa lwy i teatr" Piotra Jarmołowicza i Jacka Kusińskiego, to wehikuł czasu, którym Lesman i jego dzieło wracają triumfalnie z mroków przeszłości. Warto było przywołać z powrotem jego postać czytelnikom, odkrywając przy okazji mnóstwo zakamarków współczesnej Łodzi.

Podczas spotkania w Centrum Dialogu porozmawiamy z autorami i bohaterami książki, posłuchamy też fragmentów powieści „Recepta na miliony” Bolesława Lesmana i "Dwa lwy i teatr" Piotra Jarmołowicza i Jacka Kusińskiego.

To pierwsze ze spotkań o literackich obrazach Łodzi.

 

DO WYSŁUCHANIA:

FRAGMENT "DWA LWY I TEATR"