Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi
  • EN

Mission Karski. Jan Karski.

999044 210515015739177 23721043 n

Centrum Dialogu zaprasza wszystkich spędzających lato w mieście do udziału w grze miejskiej „Mission Karski. Jan Karski”.
W ten sposób chcemy uczcić 105. rocznicę urodzin Jana Karskiego.  Pierwsza sesja gry odbędzie się 24 czerwca 2019 r. o godzinie 14:00 w Parku Ocalałych (ul. Wojska Polskiego 83).
By wziąć udział w grze należy zgłosić drużynę na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Gra opowiada historię Jana Karskiego – najsłynniejszego kuriera Delegatury Rządu na Kraj. Celem gry jest przypomnienie jej uczestnikom wiadomości dotyczących historii II wojny światowej, Holokaustu. Scenariusz zbudowany jest na bazie kluczowych miejsc Parku Ocalałych: drzewek Ocalałych, pomnika Sprawiedliwych wśród Narodów Świata czy Kopca Karskiego.

Uczestnicy w czasie zabawy muszą wykonywać zadania, odnajdywać wskazówki, zdjęcia i inne źródła, na podstawie których będą musieli napisać raporty dla polskiego rządu w Londynie o sytuacji Polski w czasie II wojny światowej oraz o sytuacji Żydów pod okupacją niemiecką. Gra przeznaczona jest dla 4-8 osobowych drużyn powyżej 14 roku życia.

Pierwsza sesja gry odbędzie się 24 czerwca 2019 r. o godzinie 14:00 w Parku Ocalałych (ul. Wojska Polskiego 83).

By wziąć udział w grze należy zgłosić drużynę na adres email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..