Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi
  • EN

Ala z elementarza. Warsztaty rodzinne

alina

Marek Edelman to patron Centrum Dialogu w Łodzi. Na warsztatach rodzinnych 18 maja (11 - 13) Łódzki Szlak Kobiet przybliży wszystkim dzieciom i dorosłym postać Aliny Margolis-Edelman, kobiety o wspaniałej biografii, żony Marka Edelmana.  Na warsztaty zapraszamy dzieci +7 wraz z rodzicami/opiekunami. Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..


Jako dziecko Alina Margolis-Edelman została pierwowzorem Ali z Elementarza Falskiego, z którego przez wiele lat dzieci w całej Polsce uczyły się czytać. Zgłębiając biografię Aliny po wielu latach, również i dziś z całą pewnością można się od niej wiele nauczyć.

Uczestniczka powstania warszawskiego, lekarka pomagająca ludziom na całym świecie, założycielka Fundacji Dzieci Niczyje (dziś Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę), przez dzieci nagrodzona Orderem Uśmiechu, łodzianka.

Podczas warsztatów, przy pomocy różnych technik plastycznych każdy/a uczestnik/czka stworzy biograficzny komiks inspirowany życiem Ali z Elementarza. Wspólnie przyjrzymy się również prawdom i mitom na temat praw dziecka, a na koniec zaprosimy Was na minispektakl przy użyciu teatrzyku Kamishibai.

Zadanie "Szturmem! Kobiety mają moc" jest realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.