Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi
  • EN

NOC MUZEÓW W CENTRUM DIALOGU

cover v1

Zapraszamy do Centrum Dialogu im. Marka Edelmana na Noc Muzeów 2019. Wydarzenia zaczynają się 18 maja o 18.00, kończą 19 maja o 1 w nocy.
O 18.00, 20.00 i 22.00 zapraszamy na oprowadzanie po wystawie "Marek Edelman. Człowiek", a o 20.00 na pokaz filmu "Kronika powstania w getcie warszawskim wg Marka Edelmana" Jolanty Dylewskiej.


Na przygotowanej przez Centrum Dialogu wystawie prezentujemy nie tylko fascynującą biografię Edelmana, która bez wątpienia zasługuje na ekranizację, ale opowiadamy także o ważnych wydarzeniach historycznych stulecia, których był świadkiem i uczestnikiem. Edelman mówi bezpośrednio do nas – widzów wystawy, opowiadają o nim także jego bliscy, współpracownicy, znajomi, przyjaciele. Opinie i nieraz bardzo dosadne stwierdzenia i refleksje Marka Edelmana na temat ludzkich, dobra i zła, polityki, są niezwykle aktualne i mogą śmiało komentować naszą współczesność. Dzięki współpracy z wieloma instytucjami i pomocy przyjaciół i rodziny, na wystawie jest wiele unikalnych materiałów, fotografii i relacji.

Zapraszamy, u nas nie ma kolejek, ale jest przyjazna atmosfera i piękny park dookoła.

// 18 maja 2019 r. // sobota
18.00 - oprowadzanie po wystawie "Marek Edelman. Człowiek"
20.00 - oprowadzanie po wystawie "Marek Edelman. Człowiek"
22.00 - oprowadzanie po wystawie "Marek Edelman. Człowiek"

20.00 pokaz filmu "Kronika powstania w getcie warszawskim wg Marka Edelmana" Jolanty Dylewskiej (74 min)