Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi

Żywa Biblioteka 2018

44991936 1966479146773741 4459558066349670400 n

Centrum Dialogu  wraz z Fabryką Równości i Women's Studies Centre - Łódź zapraszają na kolejną ŻYWĄ BIBLIOTEKĘ. Kolejna edycja odbędzie się w Centrum Dialogu 18 listopada 2018 r. w godzinach 11 - 19.00.


Po raz szósty w Łodzi odbędzie się projekt znany na całym świecie, który zapoczątkowany został w Danii w 2000 roku podczas festiwalu muzycznego Roskilde. Pomysł jest prosty - aranżujemy Bibliotekę, w której Książkami stają się osoby reprezentujące różne grupy wykluczane i obarczane stereotypami. Każdy może stać się Czytelnikiem - wystarczy przyjść, zarejestrować się i dostać kartę biblioteczną. Następnie można "wypożyczyć" wybraną Książkę i porozmawiać z nią przez 30 minut.
Wszystkie pytania są dozwolone, oczywiście z poszanowaniem zasad kultury osobistej i szacunku do drugiej osoby.


Organizatorami Żywej Biblioteki są: Centrum Dialogu Łódź i Fabryka Równości we współpracy z Uniwersytetem Łódzkim.
-------------------------------------------------------------------
W trakcie Żywej Biblioteki zapraszamy też do wzięcia udziału w akcji internetowej TWITTERSTORM DLA RÓWNOŚCI!
Twitter i inne media społecznościowe są uznawane za przestrzenie, w których każdy może się wypowiedzieć i zostać słyszany przez cały świat. W rzeczywistości jednak w tych mediach widoczność jest mocno powiązana z zasobami materialnymi. Ci, którzy mają pieniądze, wykupują sobie zauważalność. Podczas akcji TWITTERSTORM DLA RÓWNOŚCI będziemy eksperymentować z pozyskiwanie widzialności dla kampanii społecznościowych na przekór ograniczeniom Twittera.
Każdy, kto posiada konto na Twitterze i aplikację Twitter na telefonie, może włączyć się do działania.

KATALOG DO POBRANIA PL
DOWNLOAD CATALOGUE ENG