Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi
  • EN

Drzewo życia, drzewo pamięci // finisaż

36686030 283958628845449 5550458838747971584 n

Na zakończenie wystawy "Drzewo życia, drzewo pamięci 1915-2018" proponujemy Państwu fotograficzną podróż do współczesnej Armenii - spotkanie z Tymoteuszem Lekler, artystą-fotografem, autorem zdjęć do albumu "Za Kaukaz". Spotkaniu będzie towarzyszył pokaz wielkoformatowych fotografii z albumu.
Wydarzenie odbędzie się 15 listopada o godz. 18.00 w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana.Wydany przez Fundacja Gajusz album "Za Kaukaz" z fotografiami Tymoteusza Lekler i tekstem Tomasza Grzywaczewskiego to subiektywna opowieść w o dzisiejszej Armenii, Turcji, Azerbejdżanie i Iranie. Opowieść o wizualnym przenikaniu się teraźniejszości i przeszłości, próba wyrażenia innego świata w zatrzymanych kadrach, impresjach, ulotnych obrazach.

Album będzie można nabyć na miejscu. Zysk z jego sprzedaży jest przeznaczony na działania Fundacji Gajusz.

Tymoteusz Lekler jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.
Jego prace brały udział w ponad trzydziestu indywidualnych i kilkadziesięciu zbiorowych wystawach fotografii oraz ośmiu indywidualnych i wielu zbiorowych wystawach tkanin i obiektów (m.in. Łódź, Warszawa, Kraków, Monachium, Lozanna, Kyoto, Sapporo, Toronto, Lahti, Paryż, Chicago).
Zajmował się realizacjami fotografii do kilkudziesięciu albumów, książek, kilkuset plakatów, katalogów mody, płyt muzycznych i kalendarzy.
Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i muzealnych
w Polsce, Europie oraz Japonii.

Organizatorami wydarzenia są: Centrum Inicjatyw na Rzecz Rozwoju REGIO, Fundacja Gajusz oraz Centrum Dialogu Łódź.

Wystawa "Drzewo życia, drzewo pamięci 1915-2018" została dofinansowana z budżetu Miasta Łodzi.