Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi
  • EN

Monospacer w duecie

monospacer fej tlo

Już w najbliższy wtorek, 26 czerwca o godz. 17, vis a vis Monopolis (róg ul. Kopcińskiego i Nawrot), rozpoczniemy spacer szlakiem najpiękniejszej przemysłowej dzielnicy Łodzi. Od dawnych zakładów Monopolu Wódczanego z 1902 roku, gdzie powstaje nowoczesne centrum biurowo-rozrywkowo-kulturalne „Monopolis”, poprzez Pfaffendorf , czyli zespół fabryk włókienniczych i osiedle robotnicze Karola Scheiblera na Księżym Młynie, dojdziemy do najstarszego łódzkiego parku Źródliska, znanego też pod nazwą park Kwela (od niem. quell – źródło).

Tam właśnie o godz. 21 rozpocznie się druga edycja Letniej Sceny Monopolis, a otworzy ją spektakl Teatru Polskiego pt. „Szekspir Forever!” ze znakomitym Andrzejem Sewerynem. Na to wydarzenie obowiązują bezpłatne zaproszenia (szczegóły na profilu Monopolis), ale spacer jest otwarty dla wszystkich chętnych. Organizuje go Centrum Dialogu im. Marka Edelmana. Oprowadzać będą Joanna Podolska i Justyna Tomaszewska.

Dla najbardziej wytrwałych, na końcu spaceru odbędzie się konkurs w którym do wygrania dwie podwójne wejściówki na wtorkowy spektakl oraz dwie koszulki MONOPOLIS!

Zapraszamy

Na spacer WSTĘP WOLNY