Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi
  • EN

AUDIO

Drzewo życia tom. 3
 
Fragmenty książki „Drzewo życia. Tom trzeci. Lata 1942-1944” Chava Rosenfarb czyta Kamila Salwerowicz. Nagranie zrealizowane we współpracy z Radiem Łódź.
Przekład z języka jidysz: Joanna Lisek, Magdalena Ruta, Marek Tuszewicki, Natalia Krynicka

W wielotomowej powieści "Drzewo życia" Chava Rosenfarb opisała Łódź w przededniu Zagłady, a także łódzkie getto od 1940 r. aż do jego likwidacji w 1944 r. Mimo że powieść Rosenfarb obrazuje czas nienawiści, pogardy i śmierci, niesie przesłanie miłości i pokoju. Pisarka puentuje trzeci tom książki apelem do następnych pokoleń:
Z błaganiem przypominam ci to stare, niewypełnione przykazanie: "Nie zabijaj! Mój synu, realizując je nie wyeliminujesz śmierci ze świata natury, ale – uczyń sobie tę przysługę – nie bądź za nią współodpowiedzialny". Apel Chavy Rosenfarb, Ocalałej z łódzkiego getta, jest wciąż aktualny.


Pobierz wszystkie utwory w formacie mp3 lub wav.

 Instytut muzyki i tańca

Dofinansowano ze środków Urzędu Miasta Łodzi
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu "Muzyczny ślad", realizowanego przez Instytut Muziki i Tańca

Co-funanced by the City Hall of Lodz
Co-financed by the Minister of Culture and National Heritage, from the Culture Promotion Fund under the "Muzyczny Ślad" programme, carried out by the Institute of Music and Dance.

Muzyka: Dawid Bajgelman
Wykonanie i aranżacje: Tubis Trio (www.tubistrio.com)

Getto walczy

Z przyjemnością informujemy, że udało się nam wznowić książkę pt. "Getto walczy" Marka Edelmana. Na naszej stronie można posłuchać i pobrać audiobook, który czyta syn Marka Edelmana - Aleksander.

O MARKU EDELMANIE  WYWIAD Z MARKIEM EDELMANEM

 SPONSORZY NOWEGO WYDANIA KSIĄŻKI "GETTO WALCZY"

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łodzi  Grupowa Oczyszczalnia Ścieków w Łodzi

Pobierz Audiobook "Getto walczy"


67 Rocznica likwidacji Litzmannstadt Ghetto w Łodzi

Zapis z uroczystości Obchodów 67. Rocznicy Likwidacji Litzmannstadt Ghetto w Łodzi. Psalm 130 odmówił rabin Akiva Weingarten, modlitwę El Mole Rachmim odśpiewał rabin Symcha Keller, a Kadisz wygłosił ocalały z łódzkiego getta Pan Jehuda Widawski.


Halina Elczewska - wywiady

Zapraszamy do wysłuchania wywiadów z Haliną Elczewską. Nagrania udostępniła FUNDACJA GŁOS EWANGELII.