Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi
  • EN

O Karskim inaczej

Panel „O Karskim inaczej” rozpocznie się o godzinie 16. 00 w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana. W ramach dwugodzinnego panelu zaprezentujemy postać Jana Karskiego w trochę inny sposób, mając nadzieję dotrzeć do młodszej grupy odbiorców.

Zaczynamy o godzinie 16.00 wykładem Klubu Kuriera o Janie Karskim.

Postać legendarnego emisariusza Polskiego Państwa Podziemnego, jak mało, która zasługuje na ukazanie jak największej grupie ludzi. Aby dotrzeć z wiedzą o Janie Karskim historycy, nauczyciele i artyści wybierają niecodzienne środki przekazu. Ich przykładem może być działalność Klubu Kuriera przedstawiającego Jana Karskiego przez pryzmat postaci Jamesa Bonda, komiksy o Janie Karskim, film animowany czy utwory muzyczne pisane przez młodzież. W trakcie 2 godzinnego panelu spróbujemy przedstawić bohatera właśnie w taki sposób.

Następnie zaprezentujemy film animowany „Posłaniec z piekła. Historia Jana Karskiego” z 2010 r. Wydawcą filmu jest Disney Enterprises, Inc.

Na zakończenie młodzież z Klubu Kuriera zaprezentuje dwa utwory o Janie Karskim - „Powrót Bohatera”, kawałek napisany przez Oskara Śliwińskiego i Darka Grzybowskiego oraz rockowy utwór o Emisariuszu zespołu „Bezmiar”.