Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi

RELACJE FOTOGRAFICZNE // 75. ROCZNICA DEPORTACJI ŻYDÓW ZACHODNICH DO LITZMANNSTADT GETTO // 2016

RELACJE FOTOGRAFICZNE 75

„EKRAN CZASU ZAGŁADY”. PRZEGLĄD FILMÓW w ramach obchodów 75. rocznicy deportacji Żydów Zachodnich do Litzmannstadt Getto

EKRAN CZASU ZAGLADY

Projekt filmowy EKRAN CZASU ZAGŁADY jest kontynuacją przeglądu filmów o łódzkim getcie pt. "Piekło na Ziemi Obiecanej", realizowanego przez Centrum Dialogu w 2014 roku, przy okazji 70. rocznicy likwidacji Litzmannstadt Getto.

PROGRAM OBCHODÓW 75. ROCZNICY DEPORTACJI ŻYDÓW ZACHODNICH DO LITZMANNSTADT GETTO

PROGRAM OBCHODÓW 75. ROCZNICY DEPORTACJI ŻYDÓW ZACHODNICH DO LITZMANNSTADT GETTO

 

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

PROGRAM OBCHODÓW 71. ROCZNICY LIKWIDACJI GETTA

71Dostępny jest już program obchodów 71. rocznicy likwidacji Litzmannstadt Getto. By się z nim zapoznać należy wejść w zakładkę "Program" u góry ekranu lub kliknąć tutaj.

MODLITWA GETTOWEGO ŻYDA // PRAYER OF THE GHETTO JEW

70. ROCZNICA LIKWIDACJI LITZMANNSTADT GETTO // Reportaż

70. ROCZNICA LIKWIDACJI LITZMANNSTADT GHETTO // FILM Z DRONA

"Obym nie słyszał, jak płaczą gettowe ściany z rozpaczy..." // Wywiad z kompozytorem, Sebastianem Kondratowiczem

KONCERT Z OKAzJI 70. ROCZNICY LIKWIDACJI LITZMANNSTADT GETTODzisiaj w Filharmonii Łódzkiej uroczysty koncert honorujący 70. rocznicę likwidacji Litmannstadt Getto. W drugiej  części koncertu zostanie wykonana po raz pierwszy kompozycja napisana specjalnie na tę okazję. Jest to muzyka do wiersza Rywy Kwiatkowskiej pt. „Modlitwa”.

KONCERT BRAVE OLD WORLD // PARKING

mapkasquareJuż jutro o 20. 30 w Parku Ocalałych odbędzie się koncert zespołu BRAVE OLD WORLD "Pieśni z łódzkiego getta". Wejście na koncert jest bezpłatne. Ponieważ parking pod Centrum Dialogu będzie nieczynny (stanie na nim scena) przygotowaliśmy dla Państwa kilka udogodnień (Dokładniejsza mapka wyświetla się po kliknięciu na obrazek).