RELACJE FOTOGRAFICZNE // 75. ROCZNICA DEPORTACJI ŻYDÓW ZACHODNICH DO LITZMANNSTADT GETTO // 2016

RELACJE FOTOGRAFICZNE 75

„EKRAN CZASU ZAGŁADY”. PRZEGLĄD FILMÓW w ramach obchodów 75. rocznicy deportacji Żydów Zachodnich do Litzmannstadt Getto

EKRAN CZASU ZAGLADY

Projekt filmowy EKRAN CZASU ZAGŁADY jest kontynuacją przeglądu filmów o łódzkim getcie pt. "Piekło na Ziemi Obiecanej", realizowanego przez Centrum Dialogu w 2014 roku, przy okazji 70. rocznicy likwidacji Litzmannstadt Getto.

PROGRAM OBCHODÓW 75. ROCZNICY DEPORTACJI ŻYDÓW ZACHODNICH DO LITZMANNSTADT GETTO

PROGRAM OBCHODÓW 75. ROCZNICY DEPORTACJI ŻYDÓW ZACHODNICH DO LITZMANNSTADT GETTO

 

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

PROGRAM OBCHODÓW 71. ROCZNICY LIKWIDACJI GETTA

71Dostępny jest już program obchodów 71. rocznicy likwidacji Litzmannstadt Getto. By się z nim zapoznać należy wejść w zakładkę "Program" u góry ekranu lub kliknąć tutaj.

MODLITWA GETTOWEGO ŻYDA // PRAYER OF THE GHETTO JEW

70. ROCZNICA LIKWIDACJI LITZMANNSTADT GETTO // Reportaż

70. ROCZNICA LIKWIDACJI LITZMANNSTADT GHETTO // FILM Z DRONA

"Obym nie słyszał, jak płaczą gettowe ściany z rozpaczy..." // Wywiad z kompozytorem, Sebastianem Kondratowiczem

KONCERT Z OKAzJI 70. ROCZNICY LIKWIDACJI LITZMANNSTADT GETTODzisiaj w Filharmonii Łódzkiej uroczysty koncert honorujący 70. rocznicę likwidacji Litmannstadt Getto. W drugiej  części koncertu zostanie wykonana po raz pierwszy kompozycja napisana specjalnie na tę okazję. Jest to muzyka do wiersza Rywy Kwiatkowskiej pt. „Modlitwa”.