The Marek Edelman Dialogue Center in Łódź

Marek Edelman: Bojowiec. Opozycjonista. Przyjaciel

There is no translation available.

Pamiec Edelman Fb Event5 listopada 2019 r. o 18.00 zapraszamy do Centrum Dialogu im. Marka Edelmana na spotkanie z Adamem Michnikiem. Rozmowa odbędzie się w ramach Roku Marka Edelmana. 

„Marek Edelman nie był politykiem, był lekarzem z profesji i pasji. Jego obecność w polityce naznaczona była jego lekarską pasją. Był obecny w polityce, by ratować ludzi” – mówił Adam Michnik dokładnie 10 lat temu, pod pomnikiem Bohaterów Getta, na pogrzebie Marka Edelmana.Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi zaprasza 5 listopada o godz. 18 na spotkanie z Adamem Michnikiem, redaktorem naczelnym „Gazety Wyborczej” , pisarzem i publicystą, który opowie o swoich spotkaniach i rozmowach z Markiem Edelmanem.

Adam Michnik, o pokolenie młodszy od Marka Edelmana, historyk i publicysta, autor wielu ważnych książek i artykułów , m.in. „Z dziejów honoru w Polsce”, „Polskie pytania”, „W cieniu totalitaryzmu”. Studiował na Wydziale Historii Uniwersytetu Warszawskiego. Po wydarzeniach marcowych 1968 roku relegowany z uczelni i skazany na trzy lata więzienia. W latach 70 i 80. jeden z czołowych organizatorów demokratycznej opozycji, członek Komitetu Obrony Robotników, uczestnik obrad Okrągłego Stołu, twórca i redaktor naczelny „Gazety Wyborczej”. Uhonorowany licznymi odznaczeniami i tytułami doktora honoris causa. Odznaczony Orderem Orła Białego.

Spotkanie odbędzie się w ramach Roku Marka Edelmana.