The Marek Edelman Dialogue Center in Łódź

CHODŹ NA SPACER. JEST WTOREK.

There is no translation available.

Spacer Facebook Cover

Po raz kolejny zapraszamy Was na lipcowe spacery po Łodzi. CHODŹ NA SPACER. JEST WTOREK. Spacery odbędą się w każdy wtorek lipca, zaczanają się o 17.00.
Spacery są prologiem do Festiwalu Łódź Czterech Kultur, który odbędzie się we wrześniu. Organizatorem jest Centrum Dialogu im. Marka Edelmana. Przewodnikami będą: Joanna Podolska i Justyna Tomaszewska, Adam Sitarek z Centrum Dialogu im. Marka Edelmana.

Program: (kliknij więcej)

Owoce i Warzywa w Centrum Dialogu

There is no translation available.

owoce i warzywa

Zapraszamy do Centrum Dialogu do nowootwartej kawiarni Owoce i Warzywa. Kawiarnia w czerwcu będzie czynna: wtorek - piątek: od 12:00 do 20:30, sobota - niedziela: od 11:00 do 19:00.

Będzie zielono, słonecznie i lokalnie. Będą lody z jogurtu mrożonego i gofry. Będą leżaki i kocyki. Będzie badminton, boule i ringo. Będzie bieganie dla pieska i kawka dla człowieka. Będzie miejscówka piknikowa. Będzie nowy cel rodzinnych spacerów i przejażdżek rowerowych. Będą wydarzenia kawowe i sąsiedzkie spotkania. Zapraszamy!

TANCERKA I ZAGŁADA // spotkanie

There is no translation available.

tancerka zglada event 25062019

25 czerwca 2019 r. o 18.00 zapraszamy do Centrum Dialogu im. Marka Edelmana na spotkanie z Weroniką Kostyrko, autorką książki "Tancerka i zagłada" Wydawnictwo Czerwone i Czarne.

Spotkanie poprowadzi Joanna Sikorzanka. Będzie możliwość kupienia książki podczas wydarzenia.

Spotkanie z Ewą Kuryluk

There is no translation available.

feluni 1200

Zapraszamy do Centrum Dialogu im. Marka Edelmana na spotkanie z Ewą Kuryluk. Rozmowa odbędzie się 11 czerwca 2019 r. o 18.00, poprowadzi ją Danuta Szajnert.
Po Goldim (finał Nike 2005) i Frascati (nominacja Nike 2010) Ewa Kuryluk zamyka swoją trylogię rodzinną prawdziwie wstrząsającym akordem, podejmując – jak sama wyznaje – najtrudniejszy i najboleśniejszy dla niej temat: Feluni jest opowieścią o Piotrze, nieprzeciętnie inteligentnym bracie autorki, który po nagłej śmierci ojca zaczyna chorować na schizofrenię.

Dziewczyna z pamiętnika // WYSTAWA

There is no translation available.

RYWKA

Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie oraz Centrum Dialogu im. Marka Edelmana zapraszają 13 czerwca 2019 r. o 18.00 na otwarcie wystawy "Dziewczyna z pamiętnika. W poszukiwaniu Rywki z łódzkiego getta".  W 1945 roku radziecka lekarka odnalazła w wyzwolonym właśnie obozie Auschwitz-Birkenau szkolny zeszyt. Był to pamiętnik pisany przez nastoletnią Rywkę Lipszyc w łódzkim getcie między październikiem 1943 a kwietniem 1944 roku - świadectwo żydowskiej dziewczynki, która straciła rodzeństwo i rodziców, ale mimo chwil zwątpienia, nie straciła nadziei. Po ponad 60 latach od odnalezienia, pamiętnik trafił do Stanów Zjednoczonych, gdzie został przetłumaczony z języka polskiego, opatrzony historycznymi komentarzami i wydany w formie książki.

Tel Aviv w Centrum Dialogu

There is no translation available.

fb ok

Wspólnie z restauracją Tel Aviv Urban Food i Ambasadą Izraela w Polsce zapraszamy do Centrum Dialogu 2 czerwca 2019 r. na Dzień Izraelski!
W programie znajdą się warsztaty rodzinne i wspólne przygotowywanie izraelskiego śniadania, pokaz kulinarny Jagody Blumental, prezentujący kuchnię Żydów z różnych części świata oraz pokaz filmu z prelekcją Rabina Łodzi Dawida Szychowskiego. Wstęp na warsztaty jest bezpłatny, ale podczas wydarzenia prowadzona będzie zbiórka na rzecz Fundacji Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! Bardzo prosimy o wsparcie! Program:

Artur Szyk // wystawa i film z audiodyskrypcją

There is no translation available.

sz

2 czerwca 2019 r. zapraszamy do Centrum Dialogu im. Marka Edelmana na 125. rocznicę urodzin Artura Szyka. O godzinie 15.00 rozpocznie się pokaz filmu "Iluminator" Piotra Zarębskiego. Jest to film dokumentalny o Arturze Szyku (1894-1951), światowej sławy artyście miniatur, karykatur, ilustratorze książek. Był twórcą ilustracji m.in. do "Statutu Kaliskiego", "Hagady", wielu miniatur biblijnych, bajek np. Artura Andersena, a także karykatur antyhitlerowskich znanych jako "The New Order".  Film będzie dostępny dla osób niewidomych i słabowidzących - z audiodeskrypcją. Pokazowi "Iluminatora" będzie towarzyszyć wystawa Centrum Dialogu "Artur Szyk. Człowiek dialogu".

Dzieci // wystawa i wykład

There is no translation available.

anne domy event

29 maja 2019 r. zapraszamy do Centrum Dialogu im. Marka Edelmana na dwa wydarzenia: o 17.00 odbędzie się otwarcie wystawy "Anne Frank. Historia na dzień dzisiejszy", o 18.00 na wykład prof. Seana Martina z Western Reserve Historical Society, Cleveland, Ohio, USA, Visiting Professor, Instytut Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie pt. "Dla dobra narodu'. Domy dla dzieci żydowskich w Łodzi i Otwocku.