Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi

ZROZUMIEĆ BRACI // RABIN SKÓRKA I ARCYBISKUP RYŚ

tlumaczenie swiata 2018 zrozumiec braci fej tlo ok

Szanowni Państwo, informujemy, że na niedzielne spotkaniem rabina Abrahama Skórki z arcybiskupem Grzegorzem Rysiem nie ma już wolnych miejsc.


25 lutego 2018 roku (niedziela) o godzinie 16.00 arcybiskup łódzki Grzegorz Ryś spotka się z rabinem Abrahamem Skórką w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi. Spotkanie w cyklu „Tłumaczenie świata” nosi tytuł: „Zrozumieć braci”. Nasi Gośdcie zgodzili się rozmawiać otwarcie na wiele tematów - ważnych, potrzebnych i wymagających mądrego komentarza.


Abraham Skórka, to Argentyńczyk polskiego pochodzenia. Rabin gminy żydowskiej Benel Tikva w Buenos Aires i rektor Latynoamerykańskiego Seminarium Rabinicznego, przyjaciel papieża Franciszka. Z arcybiskupem Buenos Aires – Jorge Mario Bergoglio (późniejszym papieżem Franciszkiem), przeprowadził serię debat religijnych o Bogu, judaizmie, ateizmie, śmierci, holokauście. Ich zapis został opublikowany w książce „W niebie i na ziemi”. Rodzina Abrahama Skórki pochodzi z łódzkich Bałut, jego dziadkowie mieszkali przy ul. Zawiszy. Jego rodzinne groby są na łódzkim cmentarzu żydowskim.
Arcybiskup Grzegorz Ryś jest rzymskokatolickim duchownym zaangażowanym w prace na rzecz ekumenizmu i dialogu międzyreligijnego. Wchodzi w skład Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej. Inicjator spotkania chrześcijan, żydów i muzułmanów w intencji pokoju. Teolog. Doktor habilitowany nauk humanistycznych w zakresie historii. Specjalizuje się w dziejach Kościoła. Pracował na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II, w latach 2007-2011 rektor Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Autor wielu naukowych i popularnych publikacji, m.in. Wiara z lewej, prawej i Bożej strony. Stały felietonista „Tygodnika Powszechnego”. Od września 2017 r. jest Arcybiskupem Metropolitą Łódzkim..

 

// KIEDY: 25 lutego 2018 r. (niedziela) o godzinie 16:00
// MIEJSCE: Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi, ul. Wojska Polskiego 83

// zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Spotkanie odbędzie się w języku angielskim (tłumaczenie w słuchawkach).
Liczba miejsc ograniczona.