Syryjskie dzieci - pokolenie stracone?

1

20 listopada przypada, ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. 20 listopada 1989 uchwalono Konwencję o Prawach Dziecka. Ten dzień ma przypominać szczególną rolę Polski – inicjatora uchwalenia Konwencji – w tworzeniu światowego systemu ochrony praw dziecka. W tak szczególnym dniu chcemy zwrócić uwagę na tragiczny los dzieci z Syrii. 20 listopada o 18.00 zapraszamy na spotkanie z Anną Wilczyńską - Syryjskie dzieci - pokolenie stracone?


Pracują, żywią, nie mają prawa do płaczu. Choć mają po kilka lat, w życiu widziały już wszystko. Kilka słów o tym, jak wygląda rzeczywistość dla syryjskich dzieci - zarówno tych, które pozostały w kraju, jak i tych, które żyją w Turcji i Libanie - oraz o tym, jakie działania podejmują lokalne organizacje, aby odzyskać stracone pokolenie.

Anna Wilczyńska - arabistka, twórca bloga Islamista, autorka reportaży dla Tygodnika Powszechnego, Onet.pl i Rzeczpospolitej.
Odwiedziła wiele krajów muzułmańskich, w 2017 roku także pogrążoną w konflikcie Syrię. Prowadzi warsztaty na temat uchodźców i islamu, uczy języka arabskiego. Współpracuje w Centrum Pomocy Prawnej im. Haliny Nieć w Krakowie, które oferuje bezpłatną pomoc prawną cudzoziemcom w Polsce.
https://islamistablog.pl/

// KIEDY: 20 listopada 2017 r. // poniedziałek // 18.00
// MIEJSCE: Centrum Dialogu im. Marka Edelmana / ul. Wojska Polskiego 83, 91 - 755 Łódź, park Ocalałych.
// wstęp wolny

fot. Dzieci, które przez cały czas trwania oblężenia Aleppo pozostawały w granicach miasta. Jabal Badru/ Wschodnie Aleppo. Fot. A. Wilczyńska, luty 2017.