BAŁUCKI SŁOWNIK #2 // warsztaty

20527543 10159130153885710 1734243729 n
10 sierpnia 2017
zapraszamy wszystkich  na warsztaty, które pomogą nam stworzyć BAŁUCKI SŁOWNIKA # 2.  W 100-lecie przyłączenia Bałut do Łodzi, Centrum Dialogu wydało pierwszą część "Bałuckiego Słownika", który cieszył się ogromnym zainteresowaniem.  "Bałucki Słownik #2" jest kontynuacją projektu realizowanego w 2015 roku. Podczas pierwszej edycji skupiliśmy się na wspomnieniach i emocjach mieszkańców Bałut, teraz sięgniemy też do historii, a nawet etymologii wyrazów, które są obecne w przestrzeni najstarszej część Łodzi. Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

W ramach projektu oprócz znajdowania i poznawania nowych słów i nazw oraz tworzenia kolejnych opisów ulic, placów, budynków, zwyczajowych miejsc na Bałutach, które powiększą liczbę terminów Słownika, chcemy też porozmawiać z mieszkańcami o miejscach i ludziach z ich dzieciństwa chcemy dowiedzieć się, co nasi rozmówcy – obecni mieszkańcy Bałut – mogą opowiedzieć na temat wydarzeń, historycznych dat, tablic, napisów, postaci, które są obecne w topografii ich dzielnicy.

Zapraszamy Państwa na jednodniowe warsztaty, podczas których wyjdziemy na ulice Bałut i porozmawiamy z jej mieszkańcami.

Warsztaty odbędą się w dniu 10 sierpnia 2017, w godzinach 16 - 19. Spotykamy się przy ul. Zgierskiej 15 (obok Biedronki oraz granicy Łodzi z Bałutami).
Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Liczba miejsc ograniczona

Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach projektu programu OJCZYSTY DODAJ DO ULUBIONYCH 2017.